Arengukoostöö Ümarlaud korraldab Tallinnas veebruarist maikuuni kuus säästliku eluviisi töötuba, mis räägivad sellest, kuidas kestlik eluviis saab muuta inimese elu lihtsamaks ja odavamaks, säästes samal ajal loodust.

Töötubade korraldaja, AKÜ kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe sõnul valiti teemad kahe kriteeriumi järgi.

“Kõigepealt küsisime kogukonnalt, milliste teemade vastu on kõige rohkem huvi. Lisaks pakkusime seminare edasijõudnutele ehk neile, kes on mõnda teemat juba ise uurinud ja tahaks selle kohta täpsemat infot või oskuseid”.

Töötubasid ja seminare on kokku kuus. Iga töötoa alguses annab spetsialist lühikese ülevaate kogu valdkonna kohta, lisaks saab iga kord mõne toreda praktilise oskuse, mis teeb rõõmu endale ja loodusele.

Töötoad on osalejatele tasuta (mõne töötoa puhul lisandub materjali kulu 2 eurot), kuid registreerumine on kindlasti vajalik. Registreerumine avatakse kaks nädalat enne sündmuse toimumist igale töötoale eraldi,.

Töötoad:

6. veebruar - Ehete valmistamine taaskasutatud materjalidest

Mis materjalidest ehteid tavaliselt tehakse, kuidas neid saadakse? Praktilises osas teeme ise käevõrusid, kaelaehteid või prosse. Enda loodud ehe on omanäoline ning tähendusrikkam kui mis tahes poeletil olev kaunistus. Töötoa materjalid on kohapeal olemas, materjali tasu 2 eurot.

FB sündmus

Registreerumine

 28. veebruar - Puhastusvahendite töötuba

Paljud puhastustoodetes sisalduvad kemikaalid on söövitavad, võivad ärritada nahka ja hingamisteid ning põhjustada allergiaid. Enamik mürgistuste juhtumitest Eestis on seotud puhastustoodetega. Samas saab kodused puhastustööd kergesti tehtud vähem mürgiste ning odavate ainetega.

Teeme läbi, kuidas teha ise ohutuid ja hästi töötavaid puhastusvahendeid. Juttu tuleb ka sellest, mida puhastusvahendite ostmisel vaadata ja kui nad on mürgised, siis miks neid üldse müüakse?

Töötoa materjalid on kohapeal olemas, materjali tasu 2 eurot.

13. märts - Vaimne tervis tarbimisühiskonnas. Kuidas ennast hoida?

Õnn ja rahulolu - kuidas nad tekivad ja kaovad? Nipid, kuidas hoida mõnusat vaimset tervist olukorras, kus tahaks perega olla, tööd teha ja ka ehk mõne hobiga tegeleda. Vaimse tervise hoidmine tarbimisühiskonnas, kus reklaamid survestavad aina enam ostma.

28. märts - Toidu kasvatamine linnas permakultuuri põhimõtete abil

Kuidas teha väikesesse aeda permakultuuri peenrad, mis on praktiliselt hooldusvabad ja annavad hästi saaki? Kas ja millist väetist nad vajavad, mida teha umbrohuga? Milliseid taimed panna üksteise kõrvale kasvama?

9. aprill - Kompostimine ja muld

Kompost - kuidas teha endale ise viljakat mulda? Mida sinna panna, et kompost saaks kiiresti valmis? Millised on tüüpilised vead, miks kompost ei valmi?

Hinnatakse, et Euroopas on viljakat mulda veel vähem kui 100 saagiks. Mis mulla viljakust vähendab, mis kasvatab? Milline on mulla roll kliimamuutuste peatamises?

21. mai - Kestlik ettevõte

Mida saab ettevõte teha selleks, et tema tegevus oleks kestlik ja aitaks kaasa nii inimeste heaolule kui looduse säilimisele? Kui õiglase kaubanduse kohv on olemas ja rohelise elektri paketiga liitutud, siis mida veel teha saab?  

Kõik töötoad toimuvad Tallinna Keskraamatukogu suures saalis, algavad kell 17.30 ja kestavad 2 tundi.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlad töötab kolme eesmärgi nimel: puhas keskkond, mille saame enda lastele pärandada; õiglane ühiskond, kus hinnatakse inimest ja majandus, millest võidavad kõik. Esindame 33 Eesti vabaühendust, kes tegutsevad nende eesmärkide nimel kogu maailmas.