Keskkonna säästmise alustamiseks pole kunagi liiga hilja. Tänane päev, 1. aprill sobib suurepäraselt esimesteks sammudeks maailma päästmise vastutusrikkal teekonnal! Sinu ülesandeks jääb vaid järgida neid lihtsaid säästunippe!

Ära mine poodi! Mine poe taha ja vaata, mida on ära visatud. Äkki kõlbab tasuta kaasa võtta. Kui kurgil on väike kollane plekk või porgand närbunud moega, ega see kasutust sega. Lõika plekk välja, keeda porgand supiks ja elu on lill. Kui leiad eest palju toitu, jaga lõunat ka vaesema naabriga: nii oled Toidupanga eest. Vedelevatest euroalustest saad teha tuppa mööbli. Aitad ennast, aitad naabrit, aitad loodust ja aitad riiki.

Mine kevadet meelitama! Tänavu on kevad argliku tulekuga. Õiget talve ju polnud, kevad kardab oma tulekuga talve solvata. Mine kallista puid, söö lund kui seda leiad ja palu lillekeste eest. Kevad tahab teada, et ta on oluline. Saada kindlasti ka Soome saatkonnale kiri, et jõuluvana ometi puhkusele läheks ja kevadet ei hirmutaks. Pühi maja ees looklev tee puhtaks. Jalgratturid on kindlaim viis kevadet meelitada. Aitäh sulle!

Hakka nudistiks! Sa oled mures oma tervisliku seisundi, rõivavaliku ja vähese suhtlemise pärast. Nudism pakub sulle lahendust! Alusta koduse alasti liikumisega. Kevadiselt jahedas toas saad ennast karastada. Kui külm hakkab, siis hõõru keha froteerätikuga üle või nüpelda ennast taaskasutuspoest leitud juukseharjaga. Kohe hakkab soojem! Nudistina ei pea sa muretsema riiete kulumise või mustaks saamise pärast. Sa ei vaja rõivaste pesemiseks pesupulbrit ja sa ei pea triikima. Sa saad teha näiteks oma isikliku alasti kokkamise blogi, ning usu või ära usu, aga see blogi saab loetuks. Sa saad kuulsaks! Kui sellest on vähe, mine alasti ajalehti postkastist tooma. Sa võid olla kindel, et üsna varsti tuleb sulle külalisi.

Loobu tavalistest ilutaimedest toas! Anna taimed sõpradele või vii emale. Hakka hoopis tubaseks aednikuks. Meliss sobib aknalauale, till külmiku otsa, tippsibul lapse kirjutuslauale. Ole praktiline ja ruumisäästlik! Nii saad maheda toidu mõistliku hinna eest kodust lahkumata. Toas saad kasvatada ka tomatit, salatit, piparmünti. Mõned usinamad aednikud on ka hernest ja kurki kasvatanud. Kõrvitsat, porgandit ja küüslauku saab kasvatada rõdul. Kui aiataimedest sulle vähe on, võta lisaks koduloomad. 2000 punakat kompostiussi aitavad mullaks teha kõik sinu toidujäägid. Selle mulla abil oled aasta pärast veelgi loodushoidlikum aednik.  Edu sulle!

Loobu televiisorist ja hakka elama!  Sul pole aega sõbrannaga kohtuda, sest Kättemaksukontori Kirkel on Markusega tüli ja sa lihtsalt pead vaatama, mis edasi saab. Sa oled väsinud, aga ei suuda uinuda, kuna ökomees Leonardo DiCaprio naelutab su ekraani külge. Su elektriarve on liiga suur ja toas pole ruumi. Su kosmeetik teatas sulle, et su silmade juures on kanavarbad. Isegi su isa on märganud su kaalutõusu. On viimane hetk kõige pöördelisemaks muutuseks elus. Loobu telekast! Ja sa leiad päriselt aega trenni teha, raamatut lugeda ning sõpradega kokku saada. Kui telekast loobumine ei aita, vabasta ennast ka arvutiorjusest. Ära mine arvutisse peale kella viit õhtul ja enne kella üheksat hommikul. Kõige parem selle juures on asjaolu, et sul on järsku aega lastega suhtlemiseks ning abikaasaga seksimiseks. Hakka elama juba täna!

Hakka ökokuulutajaks. Jaga oma teadmisi väikeset jalajäljest ja suurest loodusarmastusest. Et inimesed, kellega sa räägid saaksid veelgi rohkem teada, hangi neile ökokirjandust. Mine uuri juba täna Keskkonnaministeeriumi fuajeest, milliseid flaiereid ökokuulutajatele tasuta jagatakse. Võid oma murega pöörduda ka Keskkonnaametisse, sest nemad aitavad korraldada keskkonnaloenguid. Üks õige ökokuulutaja peab ju ökoteemadega kursis olema. Ei saa nii, et tead vähem kui inimene, kelle juurde kuulutama lähed. 

Austa kiilakaid puuraidurseksuaale! Nemad teavad, kuidas murda kosmeetikatööstuse raudset haaret. Kiilakal mehel on kosmeetika õlipudelist võtta. Ka habe ei vaja igapäevast hooldust. Üks pesuehtne lumbermees jätab šampoonid ja raseerimisvedelikud poodi. Tema ainsaks relvaks on kirves, millega ta kaitseb vaenulike raidurite eest suure elurikkusega Eestimaa metsi. Lendorav on tema teine nimi. Ruudulise särgi ostab selline mees Sõbralt sõbrale taaskasutuspoest. Kui sinu mees ei ole veel kiilakas, siis nüüd tead, mida teha. Kasuta juukselõikurit juba täna!

Pese edaspidi vaid jaheda veega. Saad ühendada tervisliku karastamise, raha kokkuhoiu ja veesäästu, sest jaheda vee all ei taha sa pikalt viibida. Kui sinu lapsed jaheda veega pesta ei taha, siis paku neile välja, et nad võivad ennast pesta ka külma veega. 

Mediteeri tund aega maakera atmosfääri heaolu nimel! Mediteerides saab oma hingamist aeglustada. Tee seda sinagi! Hingates tund aega aeglasemalt kui tavaliselt säästad koduplaneedi atmosfääri, sest kulutad vähem elutähtsat hapnikku ja jätad üleliigse CO2 välja hingamata.

Ole kaval ja ära pese täna nõusid! Enamik perenaisi ei salli nõude pesemist, aga keskkonnasõbralikku alternatiivi sellele tegevusele samuti ei teata. Nüüd on muredel lõpp, sest järgmine nipp lahendab kõik probleemid! Selle asemel, et panna pere laua äärde sööma ja anda igale pereliikmele oma taldrik, mida siis hiljem pesema peab, paiguta pere hoopis järjekorda. Las kõik söövad otse potist. Nii pääsed nõudepesust, olgu siis käsitsi või nõudepesumasinaga.

Hakka elama päikese järgi! Tõuse siis, kui päike tõuseb ja mine magama, kui päike loojub. Nii ei pea sa muretsema säästupirnide ega suure elektriarve pärast! Veel parem on, kui kaasad päikesekummardamisse ka oma töökaaslased, sest nii saad muuta tööpäevade pikkused sõltuvaks valgusest. Pime talv on edaspidi üks suur puhkus.

Oled oodatud jagama nõuandeid!