Tallinna külje all asuvas Anija mõisas toimuvad sel laupäeval, 5. aprillil suurtalgud, mille raames asuvad ligi 150 tegusat inimest korrastama ühte liigirikkamat mõisaparki Harjumaal. Lisaks kohalikele inimestele on esindatud sõpruskonnad naabervaldadest ja ka Tallinnast.

„Anija vallavanemana olen võtnud oma missiooniks teha Anija mõisast rahvale huvipakkuvate loome- ja äritegevustega kultuuri- ja loodusmõis ning sinna juurde kuuluvast pargist peaks saama Eestimaa kauneim mõisapark,“ sõnas SA Anija Mõisa Haldus nõukogu esimees Arvi Karotam. „On rõõm tõdeda, et nii suur hulk talgulisi on pargi korrastamisele valmis käed külge lööma. Järgmise kolme aasta jooksul on plaan kujundada Anija mõisapark üheks populaarsemaks perede külastus- ja puhkekohaks Põhja-Eestis.“

„Ilmateade lubab imeilusat kevadilma ning usun, et sellise hulga inimeste abiga saame suure töö tehtud. Hetkel on Anija mõisapark olukorras, kus on vaja teha eeltöö selleks, et alustada kauni puhke- ja õppeala loomisega. Kõige rohkearvulisemale talgupundile oleme mõisa poolt välja pannud ka auhinna – tasuta peoruumid Anija mõisas,“ rääkis mõisa arendusjuht Kaiti Kartusov. „Anija mõis on väravaks Kõrvemaale ja tulevikus nauditav puhkekoht Eestimaa peredele ning kõigile meie väliskülalistele.“

Talgutel juhivad meeskondade tööd nii arboristid kui ka ehitusvaldkonna spetsialistid. Talgulistel tuleks kaasa võtta vajalikud tööriistad, milleks on saed, rehad, aiakärud jne.

Kõikide teiste talgupuntide vahel loositakse välja kaks pargipikniku paketti ja kohaliku kunstniku Eve Tiidolepa vilditud seinavaip. Talgulistele pakutakse talgusuppi ja sooja teed, muusikat mängib Ajaratas Halastamatult Veereb Ei Teda Peatada Saa, Eriti.

Avatud on ka lastehoid.

Anija mõisapark on 12 hektarit suur ja võõrliikide poolest väga rohkearvuline. Parki ümbritseb võimas kivimüür, mille taastamist on juba alustatud. Anija mõis on kohaliku kultuurielu keskpunkt, kus toimuvad igal kuul mitmed kontserdid, kinoõhtud, üritused ja õpitoad. Sel suvel on park teist korda järjest suure menu osaliseks saanud ja Eesti Teatri aastaauhindadele kandideerinud lavastuse „Tokerjad“ lavastuspaigaks.

Rohkem infot talgute ja osalemise kohta leiate siit

Anija vald asub Harjumaa kagupiiril, naabriteks Aegviidu, Kose, Raasiku, Jõelähtme ja Kuusalu vald Harjumaal ning Albu vald Järvamaal ja Tapa vald Lääne-Virumaal. Pindala 520,94 km2, elanikke 31.12.2013 seisuga 5754. Anija valda kuulub 31 küla.