Viljandis on juba mõnda aega kodust kodusse korraldatud Viie naise täikat. Nüüdseks on kodune sündmus saanud uuenduskuuri ning igakuine seltskonnaõhtu saab järje 24. novembril kell 14 moedisaineri Kristina Libe koduateljees. Toimub töötuba „Rõivaremontika“. Täikahõngu pakub Kriisha vintage ja moelooja Libe tuliuued pühadekleidid. Endale on ka võimalik soetada unikaalset moodi Kristina Libe loodud rõivakollektsioonist „Valge vorm“ ning Monika Hindi mammutiluust ehtekollektsioonist. Aset leiab palju muudki oodatut ja mõnusat.
- Keskkonnaharidus
- 15. november 2019
- Foto: "Tule õue" Facebook.
„Viie naise täika“ ehk asjalikuma nimetusega argipäevakool „Tule õue!“ alustas oktoobris uut hooaega Viljandi endises leivatehases, Villakoja õppelaboris. Eelkõige naispoolele mõeldud argipäevakool saab järje juba novembrikuu viimasel pühapäeval moedisaineri Kristina Libe juhendamisel, kes õpetab kohendama vanast uut, suurt väiksemaks, pikka lühemaks.
Ettevõtmise üks peakorraldajatest Gea Melin: „Värskendamist vajavad riidehunnikud lükatakse tihtipeale homse varna või jäetakse lihtsalt raisku. Miks mitte jõulukinke teha tänavu erilisel moel, kus ei osteta uut, vaid vanast saab uus. Seetõttu kutsumegi kõiki otsima üles oma laste kulunud sokid, sõbrannale suureks jäänud kleidi või mehe auguga kampsuni. Avatud koduateljees juhendab vilunud rätsep Kristina kõiki neid väärtuslikke rõivaesemeid korda putitama.“
Melini sõnul hoitakse inimeste tungival soovil elus ka traditsiooniline täika, mis saabuval korral on eriti unikaalne.
Fashionistade ja eesti moe austajate unistused täidab moelooja Kristina Libe 2019 aasta Estonian Fashion Festivalil esmaesitletud rõivakollektsioon „Valge vorm“ ja Kriisha vintage`i ehedad leiud aastast 1960. Koduateljee perenaine Kristina avab ka oma rikkaliku kangajuppide varud. Samuti on moedisainer Libe lubanud valmis õmmelda kleidid oma lemmikmudeli järgi, mis tema sõnul sobib kanda hommikust õhtuni ning jätab ruumi ka saabuvate pühade rikkalikule menüüle. Külla on kutsutud disainer Monika Hint enda tuntud ehetega, mis valmistatud erilisest mammutiluust. Tervitusampsu pakub taas rändav Pihlamäe Peenrabaar.
Kes sel korral „õue“ ei jõua, saavad argipäevakoolis osaleda 8. detsembril kell 14 VLND Villas, Pikk 4. Tulemas on väga põnev, ilus, mõtlemapanev ning sisukas loeng teadlikust ja keskkonnasõbralikust rõivakandmisest. Oma kogemusi ja teadmisi jagab säästva eluviisi edendaja Triin Amur. Villa küünlasäras õunapuuaias on kohal ka Autokohvik Vegemot. Täika sisutavad sel korral peaesinejate Triin ja An-Liis Amuri riided, mis eranditult koosnevad vaid kaubamärkidest, kes loovad rõivaid recycling, upcycling ja reuse põhimõtteid austades. Täpsem info ja registreerimine sündmuse „Tule õue!“ Facebooki lehel.
Aastal 2020 plaanitakse jätkata õpitubadega, mis sobivad aastaaega, kus tuleb rohkem õues toimetada. Varakevadel jätkub argipäevakool Gea Melini herbaatika ja isemajandava majapidamise õpitoaga "Pihlamäe metsaspaa", toimub Mari Vallikivi jalutuspiknik kuulsa Wiiralti tamme alla „Kultuuri mõistmine visuaalkunsti näidetel“, Moonika Hindi Koordikambris saab näha igapäevaelu korraldust, kus miskit ei jää üle ega lähe raisku. Ehtekunstnik Hint kasutab oskuslikult ära isegi loomade luud, valmistades nendest moekaid ehteid õpitoas „Luumaterjal – iidne ja inspireeriv“. Kõige värskemaid uudiseid argipäevakooli kohta leiab Facebooki lehelt nimega „Tule Õue!“.
Kõik see toredus saab teoks tänu Eesti Kultuurkapitalile, Viljandi linnale, Rahvakultuurikeskusele ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonnale.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta