Kutsume Sind taas vabatahtlikuna kampa lööma, et aidata koguda toidupoodides Toidupankade jaoks väga vajalikke kauasäilivaid toiduaineid. Sinu abi on väga vajalik ning kogutav toidukaup hakkab jõudma toimetulekuraskustes perede toidulaudadele juba jõulueelsel ajal.

Toidukogumispäevad toimuvad 7. ja 8. detsembril ehk jõulukuu teisel reedel ja laupäeval. Registreerimiskeskkond on avatud ja sa oled oodatud nii üksi kui oma kokku pandud grupiga. Kutsu pereliikmed, sõbrad, koolikaaslased või kolleegid kaasa, registreeri oma grupp lehel osale.toidupank.ee ja veedate koos mõne heategevusliku tunni!

Seekord osaleb toidukogumispäevadel 49 toidupoodi üle Eesti. Esindatud on Prisma, Rimi, Selveri, Maksimarketi, Konsumi ja Maxima toidupoed. Registreerumislehelt leiab infot kõikide osalevate toidupoodide ja vahetuste kellaaegade kohta.

Registreeru vabatahtlikuks siin

Mida vabatahtlikud toidukogumispäevadel teevad?

Toidukogumispäevadel osalevates kauplustes on kohal Toidupanga punastes põlledes vabatahtlikud, kes
jagavad toidupoe külastajatele sissepääsuväravate jures infot
võtavad vastu toiduannetused inimestelt ja
aitavad kauba transpordiks ette valmistada.
Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine.

Vahetuse vanemaks?

Kui Sul on kogemusi vabatahtlike vahetusevanemana või soovi-tahet seda ülesannet enda peale võtta, palume kirjutada otse Kerttule: kerttu@toidupank.ee. Vahetuse vanema roll annab sulle kindlasti hea võimaluse ennast proovile panna, midagi uut õppida ning ka teha veelgi suurem panus selleks, et aidata peresid, kes on sattunud raskustesse.

Poodides tegutseme kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Esimesed vahetused algavad reedel kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00, kuid on ka erandlikke kauplusi, kus vabatahtlikud alustavad varem või lõpetavad hiljem. Mõnes toidupoes toimub kampaania vaid ühel päeval. Täpne info toidupoodide ja kellaaegadega on üleval osale.toidupank.ee registreerumiskeskkonnas.

Kampaania lõppedes transporditakse toidukaubad poodidest kohaliku toidupanga lattu. Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele (eelistatult lastega) peredele.
NB! Kui registreerusid vabatahtlikuks, kuid ei saa kohale tulla, palun anna sellest kindlasti ja koheselt teada aadressil info@toidupank.ee. Me arvestame iga inimesega, kes on lubanud, et osaleb.

Aitäh, et aitad meil aidata!

Kohtumiseni toidukogumispäevadel!
  Toidupanga meeskond