Kolmapäeval, 18. septembril algusega 17.30 toimub Tartu Kunstimuuseumis (Raekoja plats 18) Tiiu Kulli loeng „Orhideed - kas kooselu sümbol?“

Tiiu Kulli orhideede teemaline loeng on mõeldud saateks  Oliver Laricu teosele „Doritaenopsis Aung San Suu Kyi“. Loengus räägitakse ühe suurima taimesugukonna - orhideede värvi- ja vormirikkusest ning selle tagamaadest.

Orhidee "Doritaenopsis Aung San Suu Kyi" on nimetatud Myanmari valitsuse opositsiooni liikme ja partei Rahvusliku Liidu Demokraatia Eest juhi Aung San Suu Kyi auks ning see on taimeperekondade Doritis ja Phalaenopsis vaheline hübriid, mida on tunnustanud ka Briti Kuninglik Aiandusselts.

Töö autor Oliver Laric on rõhutanud orhideede loomulikku sundimatut olekut, otsustades taimi presenteerida ilma igasuguse pidulikkuseta või kärata. Nii nagu orhidee nime kandja pole endale kunagi nõudnud kaastunnet või lisatähelepanu oma isiklikele ohverdustele Myanmari rahva jaoks.

Tiiu Kull (1958) on käpaliste uurimisele keskendunud botaanik, kes töötab õppejõuna Eesti Maaülikoolis ning juhib presidendina Eesti Orhideekaitse Klubi. 

Sissepääs muuseumi piletiga