Märtsi esimeses pooles jätkub virtuaalsena Kadaka Konverentsid koolitussari “Tervise teerajad”, tuues kevade algusesse esinema inspireerivaid naisi. 11. märtsi veebikoolitusel räägib Rahvatervise akadeemia tegevjuht Siret Saarsalu sellest, kuidas harjumusi muutes elustiili parandada.

On eluetappe, kus inimesed soovivad teha muudatusi oma elustiilis või valikutes, et saavutada mõnda tervisealast eesmärki. Üheks levinuimaks sooviks on korrigeerida oma kehakaalu, mille jaoks katsetatakse erinevaid dieete, kuid paraku näeme, et soovitud tulemus jääb püsima lühiajaliselt või seda ei saavutata. Põhjus on lihtne: suuremad muudatused toiduvalikutes või elustiilis ei tule lühiajaliste dieetidega, vaid tänu teadlikule harjumuste muutmisele.

Harjumuste muutmiseks on omakorda vaja teadlikkust oma sisemaailmast. Kevadkuu esimeses loengus 11. märtsil räägitakse koostöös Rahvatervise Akadeemiaga harjumustest ja nende muutmise efektiivsetest võimalustest. Veebikoolituse viib läbi akadeemia tegevjuht Siret Saarsalu, kogenud toitumisnõustaja ja -terapeut. Loengus vaadeldakse, millisel tasandil muutused toimuvad, kuidas meie sisemaailm seda mõjutab ja milliste töövahendite abil püsivate tulemusteni sammuda.

Tervise teerajad” on koolitussari, mis aitab erinevate alade spetsialistide juhendamisel leida oma tõde tervislikust elust. Et kevad on looduse tärkamise ja uute alguste aeg, on ka koolitussarja fookus enesearengul ja sisemisel minal. “Märtsis astuvad sarjas üles kaks inspireerivat naisterahvast ja mul on rõõm, et esimene neist on Siret oma kogemusetepagasiga,” sõnab koolituste koordinaator Leelo Lehtla. “Kadaka Konverentsidega oleme juba sügise lõpust koolitusi veebis üle kandnud, tuues terviseteemad turvaliselt kõikidele huvilistele koju kätte – nii ka nüüd.”

Koolitaja Siret Saarsalu on lõpetanud toitumismeditsiini magistrantuuri Saksamaal ning omab toitumisterapeudi ja täiskasvanute koolitaja kutseid. Oma erapraksises Nutrilligent on ta 8 aasta jooksul nõustanud nii sportlasi, tervisega kimpus olevaid inimesi kui ka neid, kes soovivad oma enesetunnet või kehakoostist paremaks muuta. Koolitusi on Siret läbi viinud erinevatel toitumisalastel teemadel.

Koolitus toimub virtuaalselt ja eesti keeles, pikkusega 1,5 tundi. Registreeruda saab Fientas ning Piletilevi müügipunktides (lisandub vahendustasu). Märtsis kuuleb sarjas “Tervise teerajad” veel mõtete jõust, enesehinnangust ja eesmärkidest (Ülli Kukumägi, 18.03 ja 20.03).