Pärimusmuusika Aidas tegutsev vabahariduskool August Pulsti õpistu korraldab eeloleval poolaastal õpetajatele, kasvatajatele ja huvijuhtidele mitmeid kursusi, mis aitavad süvendada tutvust Eesti muusikalise pärandiga.

„Võib ju nuriseda selle üle, et lapsed ei tunne enam vanu rahvapille ja rahvaviise, aga valikuid on kaks. Me kas süüdistame lapsi või koolitame kasvatajaid-õpetajaid," selgitas August Pulsti õpistu juhataja Sofia Joons. „Meie soov on, et Eesti muusikaline pärand oleks lasteaia- ja kooliprogrammis rohkem esindatud. Hetkel on tase ebaühtlane ning tingitud suuresti sellest, et ei ole võimalik õpetada asja, mida sulle omal ajal õpetatud pole. August Pulsti õpistu tahab siinkohal appi tulla ning nakatada inimesi pärimusmuusikapisikuga."

Sel poolaastal on õpetajatele-kasvatajatele mõeldud kursusi tulekul neli. Märtsis ootab ees kahepäevane pärimustantsukursus ning märtsis ja aprillis toimub neljapäevane sissejuhatav kursus pärimusmuusikasse. Suvel, noorte õppelaagri Eesti ETNO ning Viljandi pärimusmuusika festivali ajal toimub aga nädalane õpetajate pärimusmuusika suvekool, mis eelmise aasta kogemuse põhjal pakkus osalejatele väga suurt osalemislusti.

„Kursusi viivad läbi tegevmuusikud-pedagoogid ning lisavõlu annab neile kindlasti ka keskkond, kus õppeprotsess aset leiab,“ sõnas Sofia Joons.  „Pakume väljalülitumist argirutiinist, kosutavaid kontakte ja aega iseendale.  Ootame õpetajaid imekaunisse Pärimusmuusika Aita, et siin maanduda, rahulikult kohal olla, seedida ja saada osa pärimusmuusikast."

Valdavalt kestavad kursused August Pulsti õpistus kauem kui üks päev ja uued teadmised ja oskused omandatakse aktiivse osaluse käigus. Alates sellest aastast saavad kursusel osalejad koolituse lõppedes ka DVD, kus peal koolituse olulisemad hetked, mis peaksid pakkuma inspiratsiooni ja rakendusvõimalusi ka tulevikuks.

Neljapäevasest õpetajate sissejuhatavast kursusest pärimusmuusikasse osavõtt on tänu Haridus- ja Teadusministeeriumi toele tasuta, teiste kursuste hinnad hoitakse nii madalad kui võimalik. 

August Pulsti õpistu on pärimusmuusikaõpet pakkuv vabahariduskool. Õpistu tegutseb Pärimusmuusika Aidas Viljandis ning korraldab kursuseid ja pillitunde nii vilunud kui algajatele muusikasõpradele igas vanuses. August Pulsti õpistu tegevust toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Haridus- ja Teadusministeerium, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Vabaharidusliit. August Pulsti õpistu tegutseb Haridus- ja Teadusministeeriumi koolitusloa alusel.

Loe lisaks: http://www.folk.ee/opistu