Reedel, 9. juulil avati Tartus Autovabaduse puiestee, mis pakkus põnevaid etteasteid, sündmusi ja avastamist terveks nädalavahetuseks. Autovabaduse puiesteelt käidi kolme päeva jooksul läbi 23 000 korda ja alal asuvasse pandipakendi punkti toodi 1994 nõud.

  • Bioneeri uudised
  • 19. juuli 2021
  • Foto: Autovabaduse avanädalavahetus/Silver Gutman

Autovabaduse puiestee avati ansambel Led R kontserdiga "Emajõe rock", mida korraldas rokkooper "Johnny" meeskond. Lisaks astusid kontserdisarjas „Tartu 2024 esitleb“ üles Erki Pärnoja, Heidy Purga ja Kersten Kõrge, kõlasid trummid ning puhkpillikontsert. Alal sai näha tuleteatri Zerkala etendust, esinesid koreograaf Kaisa Kattai ja Akrose akrobaadid ning külastajad said tantsida Ladina-Ameerika rütmide saatel. Nädalavahetusel toimusid erinevad töötoad, jõel kohtusid Sisevete festivali raames Võrtsult ja Peipsilt saabunud laevastikud ning Elektriteater näitas Autovabaduse puiestee hiiglaslikul ekraanil filmi "Supilinna salaselts".

Sel aastal korraldatakse Autovabaduse puiesteed roheüritusena ning alal kasutatakse pandinõusid, tarbitakse taastuvenergiat ja pudelivee asemel pakutakse tasuta joogivett. Pandipakendi punkti toodi nädalavahetusel 1994 nõud, seega hoiti kolme päevaga kokku pea 2000 ühekordst toidunõud või topsi.

Terve Autovabaduse puiestee jooksul toimub rohkelt töötubasid, tantsuüritusi, kontserte ja muud põnevat, millega saab tutvuda kodulehel: www.tartu.ee/autovabadus. Nelja nädala jooksul astuvad publiku ette veel Inger, Anett, Uku Suviste, Reet Linna, Voldemar Kuslap ja paljud teised armastatud artistid. Juba sel nädalavahetusel saab näha vanasõidukite väljanäitust ning elada kaasa ansambli Svjata Vatra ja puhkpilliorkestri Popsid kontsertidele. Toimuvad tsirkuse elementidega etendus "Igavikuline õhtusöök" ja suur mustlastantsushow ning esineb ajaloolise tantsu ansambel Fioretto Rakverest.

Autovabaduse puiestee ala on avatud Uueturu ristmikust kuni Kaarsillani ning tegevusi jagub ka kesklinna parki. Külastajaid oodatakse kuni 8. augustini ning üritust korraldavad Tartu Linnavalitsus, Tiigi Seltsimaja ja SA Tartu 2024 koos paljude heade koostööpartneritega.