Neljapäeval, 2. juunil kell 14 algab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) roheideede konkursi Negavatt üheksanda hooaja superfinaal. Annalutter.Kuut sündmuskeskuses asuvad võistlema üheksa parimat meeskonda, kes saavad superfinaalis žüriile ja publikule tõestada, et nende idee on väärt 10 000 euro suurust peaauhinda. Publik on oodatud oma lemmikule kaasa elama otseülekande vahendusel. Parim roheidee selgub kell 18.00.

Kõik finaali jõudnud meeskonnad on Negavati programmi jooksul teinud läbi suure arenguhüppe, läbitud on koolitusprogramm, mentorlustunnid ja idee lihvimiseks on meeskondadele antud ka arendusraha. “Kui noored tulid Negavati konkursile esialgu vaid ideega, siis tänaseks on tiimid jõudnud esmaste toimivate prototüüpide ja lahendusteni. Ootame põnevusega, mida meeskonnad meile finaalis esitlevad!,” sõnab Negavati projektijuht Anni Raie.

Võistlema asuvad:

Drycycle - diivani- ja telgitööstuse ülejääkidest toodetud jalgratta sadulakotid ja sadulakatted.
SorDy - mobiilirakendus, milles pakendit skaneerides saab nõu, kuidas kindlat liiki pakendit sorteerida.
UHA smuuti - toiteväärtuslikud sügavkülmutatud smuutisegud, mis on pakendatud vegan želatiini.
Heatsync - spaakeskuste energiakasutuse optimeerimine läbi andmete kogumise ning sisekliima- ja energiaarvutuste.
BAUN - taaskasutatavad pandikotid e-poodidest toidukauba tellimiseks.
Säre - lasteriided, mis kasvavad lapsega kaasa terve esimese eluaasta.
Mercado - asukohapõhine telefonirakendus, mis viib kokku väiketaluniku ja kliendi personaalseks kaubavahetuseks.
RoheVaim - ressursside säästmist ja looduskeskkonna hoidmist käsitlevad õppematerjalid ja töötoad intellektipuudega inimestele.
ReStailit - rõivaste renditeenuse platvorm, mis võimaldab värskendada riidekappi keskkonnahoidlikult.

Rohkem infot ideede kohta, sh videod leiab Negavati kodulehelt.

Negavati virtuaalset superfinaali on võimalik jälgida Negavati Facebooki kanalilt või KIKi Youtube’i kanalilt. Ülekanne algab neljapäeval, 2. juunil kell 14. Päeva juhib ajakirjanik Kristo Elias. Esimene koht saab oma roheidee elluviimiseks 10 000, teine 5000 ja kolmas 3000 eurot. Lisaks on konkursi partnerid välja pannud eriauhinnad. Rohkem infot finaali ja päevakava kohta leiab siit.

Negavati žüriisse kuuluvad KIKi juhataja Andrus Treier, Riigikantselei rohepoliitika koordinaator Kristi Klaas, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kestliku arengu nõunik Madis Tilga, Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonnajuht Ragmar Saksing ja teadliku elustiili nõustaja ning slow.ee rajaja Helen Puistaja.

Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi ellu kutsutud 18-30-aastastele noortele mõeldud roheideede konkurss, et innustada noori maailma paremaks muutma. Konkursile on üheksa hooaja jooksul laekunud kokku 520 ideed, mida KIK on toetatud kokku ligi veerand miljoni euroga.

Negavati IX hooaja toetajad on Eesti Pandipakend, Balbiino ja Luminor Eesti. Konkursi partneriteks on Teaduspark Tehnopol, Tartu Loomemajanduskeskus, Cleantech Estonia, Tallinna Loomeinkubaator, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, EAS, Prototron, Adapter võrgustik, Junior Achievement Eesti, Paulig Eesti ja slow.ee.