Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) korraldatavale ressursisäästu ideede konkursile Negavatt laekus kuuendal hooajal rekordiliselt 77 maailmamuutvat ideed. Varasem rekord kuulus Negavati kolmandale ja viiendale hooajale, mil konkursile saabus 55 ideed.

„Aktiivne osavõtt Negavati konkursist näitab, et keskkonnateemad lähevad noortele korda ning neil on innovaatilisi ja sisukaid mõtteid, kuidas ressursse säästa ja seeläbi maailma paremaks muuta,“ sõnab KIKi juhataja Andrus Treier. „Mul on hea meel, et Negavati konkurssi teatakse võimalusena, kus saab oma ideedega välja tulla. Nii elav huvi annab lootust, et võime varsti taas kuulda mitmetest rohevaldkonna edulugudest.“

Negavatile said ideid saata kõik 18-30-aastased noored olenemata haridusest ja elukohast. Esitajate seas oli nii gümnasiste, juba töötavaid noori kui ka kõrgkoolide õppureid Tallinna Tehnikaülikoolist, Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Tartu Ülikoolist, Eesti Maaülikoolist, Kõrgemast Kunstikoolist Pallas ja Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžist. Saabunud ideede hulgas on mitmesuguseid veebirakendusi, tarkvara- ja materjaliarendusi ning keskkonnasäästlikke tooteid ja teenuseid. Lisaks paistab tänavune aasta silma erinevate kampaaniatega.

20. märtsil valib hindamiskomisjon 77 idee seast 13 parimat, kes pääsevad konkursi teise etappi. Hindamiskomisjoni kuuluvad KIKi analüüsijuht Tanel Liiv, projektikoordinaator Krisli Kõrgesaar ja kommunikatsioonispetsialist Kati Raudsaar. Samuti Keskkonnaministeeriumist peaspetsialistid Kadri Koemets, Liisa Mihkla, Janika Laht ja Hendrik Hundt. Lisaks saavad kaks projekti edasi rahvahääletuse tulemusena, mis toimub Negavati kodulehel 22.-24. märtsil.

Kõiki 15 edasipääsenut meeskonda ootab 6.-7. aprillil Paunküla Heaolukeskuses ees seminar, kus koolitaja Mart Kikase ja ekspertide käe all ideed reaalsemaks vormitakse. Seejärel valib konkursi žürii välja kuni kümme nutikamat ja läbimõeldumat projekti, kes oma ideed testima asuvad ja erinevate koolituste käigus uusi teadmisi saavad. Parimatest parimad selguvad 28. mail Tartus toimuval Negavati superfinaalil. Esimene koht saab 10 000, teine 5000 ja kolmas 3000 eurot oma idee elluviimiseks.

Rohkem infot konkursi kohta leiab Negavati kodulehelt. Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on tõsta ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad säästa keskkonda. Konkursi partnerid on Rimi Eesti Food, Eesti Pandipakend, Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Uuskasutuskeskus.