KIKi korraldatavale ressursisäästukonkursile Negavatt valis hindamiskomisjon välja 13 ideed, mis jätkavad võistlemist ideede elluviimiseks mõeldud 10 000 euro nimel. Lisaks neile pääses järgmisesse vooru 2 rahvahääletusel väljavalitud projekti.

Hindamiskomisjon, kuhu kuulusid KIKi ja Keskkonnaministeeriumi spetsialistid, lähtus valiku tegemisel, et idee oleks teostatav, innovaatiline ja ressursse säästev. Nädalavahetusel toimunud rahvahääletusel osalenud viis projekti valis hindamiskomisjon välja samade kriteeriumite alusel. Rahvahääletusel anti kokku 2071 häält.

Negavati konkursi 15 parimat:

3cular – arendavad välja puidujääkidest printimismaterjali ning selle kasutamist võimaldava ekstruuderi.

Atlas – töötavad välja tarkvara, mis aitab klientide tarbimisharjumustele tuginedes poodidel ette ennustada ja minimaliseerida kaupade ära viskamisega seonduvaid kulusid.

Circup (rahvahääletuse lemmik) – töötavad välja tehnoloogia, mis muudab isikliku kuuma joogi topsi kasutamise tanklates ja kohvipoodides mugavaks.

Edible – loovad ühekordseks kasutuseks mõeldud söödavad ja biolagunevad toidutarvikud.

E-Balansave – töötavad välja tehnilise lahenduse, mis reguleerib reaalajas tarbija elektrienergia kasutamist liinipinge- ja hinnapõhiselt. 

Energiasäästu klaasikiled – arendavad välja kiled klaasidele, mis aitavad kontrollida ruumi temperatuuri ja valgust kardinaid kasutamata.

Expurk (rahvahääletuse lemmik) – koguvad kokku erinevad alumiiniumpurgid, mida taara tagastustes vastu ei võeta. Seejärel sulatavad purgid, valavad sulamassi vormidesse ning valmistavad sellest jalgrattaid, selle raame või varuosasid.

FlowTime - loovad rusikasuuruse seadeldise, mis kinnitub mugavalt dušivooliku külge ja annab signaaliga märku, kui vesi on jooksnud teatud aja. 

Kokkupandav tops – teevad keskkonnasõbralikust materjalist kokkuvolditava kuuma joogi topsi, mida on mugav kaasa võtta, kuna mahub jope taskusse või kotti.

Miss Food – loovad rakenduse, mis salvestab suuremate poekettide kliendikaardi omanike toidukaupade ostud, et tarbija saaks ülevaate ostetud toodete kasutamisvõimalustest toidutegemisel.  

Powerfun – loovad keskkonnateadlikkust tõstva lauamängu koolilastele. 

Rattasõit popiks – paigaldavad koolidesse tervislikuks vaba aja veetmiseks spetsiaalsed rattapukid, millega sõitmisel kuvatakse ekraanile läbitud distants. Väntamisel kogutud energia salvestatakse akudesse.   

Roheline energia kõigile – loovad rakenduse, mille abil saab enesehindamise, strateegilise planeerimise ja elektrienergia varasema tarbimise andmete kaudu näha tegelike ressursside kulu ja seetõttu oma tegevusi paremini planeerida. 

Elektrikulumõõtur „Kulu“ – soovivad tõsta avalikkuse teadlikkust elektriseadmete tarbimisest lihtsasti kasutatava energiakulu mõõturi abil.

Söö oma karbist – algatavad teavituskampaania, mille käigus kutsuvad üles kõiki eestlasi kasutama toidu ostmiseks oma pakendit. Lisaks kaasavad kampaaniasse restoranid, kes pakuvad soodustust oma toidukarbiga toidu ostmisel kaasa.

Täpsemalt saab projektidega tutvuda Negavati kodulehel.

Edasipääsenuid ootab juba tuleval nädalavahetusel, 17.-18. märtsil ees Paunküla Heaolukeskuses seminar, kus ideed koolitaja Mart Kikase ja ekspertide käe all juba reaalsemaks vormitakse. Seejärel on kõikidel meeskondadel veel kaks nädalat oma projektide kallal töötada.

6.-7. aprillil tutvustatakse taas oma ideid hindamiskomisjonile, kes siis valib välja 7 Negavati konkursi finalisti. Pärast finalistide selgumist on edasipääsenutel viimane võimalus oma projekte testida ja veelgi arendada. Seitse nutikamat ja läbimõeldumat projekti astuvad üles 31. mail Tallinnas toimuval Negavati superfinaalil, kus selguvadki parimatest parimad. Esimene koht saab 10 000, teine 5000 ja kolmas 3000 eurot oma idee elluviimiseks.

Negavati konkursile laekus sel hooajal 55 ideed. Idee puhul võis tegu olla nii toote kui ka teenusega, mis aitab säästa ressursse või tõsta teadlikkust. Viiendal juubelihooajal ootas Negavatt ressursisäästlikke ideid kõikidelt 18-30 aastastelt noortelt.