Alates detsembrist 2012 on Balti Keskkonnafoorum (BEF) Eesti Keskkonnaühenduste Koja (EKO) täisliige. BEFi eesmärk on keskkonna- ja looduskaitse propageerimine, keskkonnajuhtimise edendamine ning vastavate oskuste arendamine erinevates asutustes ja huvigruppides. Eesmärkide elluviimiseks on tihe koostöö teiste keskkonnaorganisatsioonidega väga vajalik.

„Oleme pool aastat olnud EKO kandidaatliikmena kaasatud võrgustiku tegevusse ja tunneme, et oleme saanud keskkonnapoliitika protsesside mõjutamisele lähemale,“ ütles BEFi tegevdirektor Kai Klein, „Info kiirem liikumine on oluline, nii saame ka oma tegevusi planeerida vastavalt sellele, mida kavandavad teised ühendused või mis muudatusi kavandab riik.“

EKO on avalikes huvides tegutsevate keskkonnaorganisatsioonide koostöövõrgustik, BEFist sai EKO kümnes liige. Peale BEFi kuuluvad võrgustikku Eestimaa Looduse Fond, Eesti Roheline Liikumine, Säästva Eesti Instituut, Eesti Ornitoloogiaühing, Pärandkoosluste Kaitse Ühing, Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering, tudengite keskkonnakaitseühing Sorex, Nõmme Tee Selts ja Läänerannik.