Lermont Lehtmann kirjutas mu ettevõtmisele hiljuti kommentaari, et ma elan liiga ontlikult ja söön liiga vähe. Ta oleks nagu ette näinud, et mind ootab kahepäevane pidutsemine. Pean tunnistama, et andsin endast parima, aga olen siiski äärmuseid mitte pooldav inimene.

Eile õhtul viibisin meie Toompuiestee kontoris peoüritusel, mille eesmärk oli õnnistada sisse uued töötajad ja pakkuda leevendust kurbusele, mis oli tingitud kahe vana olija lahkumisest. Kohal oli kogu kolmanda sektori  tegijate ladvik (sihtasutused ja MTÜ-d, kes sama kontorit kasutavad).

Ka mina andsin vande, et minust saab suurepärane sotsiaalse ettevõtluse toetaja: 

Mina uhke kodaniketeener, tõotan nüüdsest igavesti kolmanda sektori heaks räigelt rassida.

Projektipõhisus on minu pärispatt, sponsorrahad minu pärispapp.

Aruanded on minu poeetika, jätkusuutlikkus on mu eetika.

Kõik struktuurid, mis ma loon, on sulle, kolmas sektor!

Minu unistused on sinu unistused, kolmas sektor!

Minu eesmärgid on sinu eesmärgid, kolmas sektor!

Minu elu on sinu elu, kolmas sektor!

Ja kõigile, kes minus kahtlevad, vastan:

Ütle „M“!

Ütle „T“!

Ütle „Ü“!

MTÜ!

Omapoolsest panusest ökopiruka ja maheõlle näol kirjutasin juba eile, aga tegelik olukord peol osutus hoopis erinevaks. Ma ei tahtnud olla kolmanda sektori kolmas sektor. Olen aus - sõin enda poolt kaasa toodud toidule lisaks ka tavalist toitu. Kuna pidu kogus iga seal viibitud hetkega tuure, siis lõpetasin üsna varakult suutäite lugemise. Eilse õhtu kohta ma lisanimekirja ei koosta, sest arvestus läks sassi ja lisatasu ma selle ürituse eest ei maksnud.

Ega tänane päev parem ei olnud. Ma olin kutsutud oma eaka sugulase 90ndale juubelile. Laud oli lookas mittemahedast toidust ja pererahvas oleks südamest solvunud, kui oleksin oma toidu kaasa võtnud. Sellistel pidudel on kombeks süüa natuke kõigest, mida pakutakse. Teistsugune käitumine ei ole lihtsalt aktsepteeritud – see oleks solvang kokale.

Kokkuvõte tänasest mahetoiduvalikust on väga lühike, sest sinna kuulub vaid hommikusöök (3,85):

  • 1 klaas kodus hapendatud mahepiima (2,85)
  • 1 sl kama (1,00)
    1 klaas kummeliteed 0,00
Arvestan muu söögi juubelile sõidu hinna sisse 100.-