Umbes poole aasta eest tabasin ennast mõttelt, et tänapäeva inimesed on väga sõltuvad šampoonist. Me isegi ei kujuta ette, mida teha või mida kasutada, kui ühel päeval šampooni enam ei müüdaks või kui meil tuleks näiteks tervislikel põhjustel harjumuspärasest šampooniga juuste pesemisest loobuda.

Kuigi šampooni kasutamine jõudis massidesse alles eelmisel sajandil, on reklaamid meisse aastatega süstinud teadmise, et just šampooniga pesemine on kaunite juuste põhjuseks.

Mind on aastaid häirinud ka tõsiasi, et me peame juuste pesemiseks kasutama tooteid, mille koostises olevad ained on tihtipeale väga kaheldava väärtusega, seda nii tervislikkuse kui ka keskkonnamõju seisukohast.

Väga raske on poelettidelt leida normaalse hinnaga šampoone, milles poleks ühtegi tervise- või keskkonnavaenulikku koostisosa. Tihtipeale pole abi ka kallima šampooni valimisest, sest hinda küsitakse pigem tuntud brändi kui kvaliteetsema koostise eest.

Otsustasin iseenda peal katsetades uurida, kas šampooniga juuste pesemisele on tõsiselt võetavaid alternatiive.

Esiteks uurisin eakatelt sugulastelt ja tuttvatelt, kas nad teavad mõnda head nippi šampoonieelsest ajast. Seejärel küsisin nõu mitmelt juuksurilt ja tuttavalt ökoinimeselt. Kõige lõpuks otsisin vastuseid internetiavarustest. Eeldasin, et eks paar-kolm nippi ikka olemas on. Mind üllatas, et nõuandeid šampoonivabaks eluks sain kokku lausa mitukümmend. Teema osutus oluliselt lahendusterikkamaks, kui ma alguses uskusin.

Võtsin eksperimendi alguses endale eesmärgi võrrelda erinevaid lahendusi ilma eelarvamuseta. Olin valmis ka selleks, et võib-olla tuleb mul enamik vahendeid enda juuste jaoks sobimatuteks lugeda. Ehk ongi šampoon ainus reaalne ja mugav võimalus?

Järgnevatel esmaspäevadel saategi lugeda Bioneeri šampoonivaba elu eksperimendi kohta. Oodatud on ka kõik lugejate nõuanded, hinnangud ja arvamused!


Samast sarjast: