Teisipäeva, 25. juuni õhtul toimus Brüsselis Euroopa parimate vastutustundliku ettevõtluse projektide pidulik auhindamisgaala, kus tunnustati ka Eesti võitjaid Microsoft Eesti, Elioni, EMT ja SA Vaata Maailma ühisprojekti „Nutilaborid“ ja Eesti Energia „ENTRUM“ projekti.

Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuhi Marko Silleri sõnul oli suur osa võiduprojekte 29 osalenud Euroopa riigis suunatud sarnaselt Eestile noorte arengusse panustamisega (vt altpoolt). „Läbiva sõnumina jäi Brüsselis kõlama see, kuidas vastutustundlik ettevõtlus laiemalt aitab kogu Euroopat kriisist paremini edasi ning lisab raskete aegade järgset enesekindlust ka ettevõtetele.“

Nutilaborite auhinna, mis pälvis võidu väikeste- ja keskmise suurusega ettevõtete kategoorias, võtsid vastu Microsoft Eesti esindaja Tiina Viiderfeld ja SA Vaata Maailma juht Kristi Kivilo. ENTRUM-i projekt võistles suurettevõtete kategoorias ning võiduauhinna võtsid vastu Eesti Energia ühiskondliku vastutuse juht Kaja Kilk ning ENTRUMi tegevjuht Darja Saar.

Võistlus csr

Nutilabori projekti tugevuseks oli kindlasti panustamine Eesti ühiskonna arengu seisukohalt tähtsasse valdkonda - noorte infotehnoloogia alase huvi tõstmisesse. Pikemas perspektiivis nähakse potentsiaali, et see aitab vähendada noorte töötust ja IT-spetsialistide puudujääki Eestis. Samuti on Microsoft Eesti näidanud juba pikemat aega üles järjepidevust oma tegevusvaldkonnaga seotud ühiskondlike projektide algatamisel ja läbiviimisel.

Microsoft Baltikumi juht Rain Laane: "Meie jaoks on auhind suurepärane tunnustus ja tunneme nende ühisest koostööst sündinud 36 Nutilabori üle siirast uhkust. Noortesse IT pisiku süstimine on meie ja meie parterite ühine eesmärk ning jätkame Nutilabori projektiga ka sel aastal."

ENTRUM on noortele suunatud koolitussündmuste sari, mis panustab noorte ettevõtlikkuse kasvatamisesse igal aastal Eesti eri regioonis. Eesti majanduse ja ühiskonna jaoks olulise valdkonnaga tegelemisesse on kaasatud suur hulk partnerorganisatsioone ja vabatahtlikke mentoreid, samuti on see puudutanud väga palju noori üle terve Eesti. Projekt paistis silma nii teema olulisuse kui ka ulatusliku mõju tõttu.

Eesti Energia juhatuse esimehe Sandor Liive sõnul võib Entrum siduda tänaseid noori nii nagu kunagi tegid seda õpilasmalevad. "Üliõpilaste ehitusmalevast läbi käinud ettevõtlikud inimesed meenutavad sel suvel ühes telesarjas oma nooruspõlve EÜEs. Ma ei imestaks, kui 20-30 aasta pärast meenutaks ühiskonnas võtmepositsioonidele jõudnud Entrumi vilistlased teleekraanil, kuidas kõik nende jaoks algas," ütles Liive.

Üle-Euroopaline vastutustundliku ettevõtluse auhinnakonkurss toimus esimest korda. Kokku 29 Euroopa riigis toimuval auhinnakonkursil valitakse võitjad igas riigis eraldi. Konkursiga otsitakse häid näiteid ettevõtete koostööst ärisektori väliste organisatsioonidega mõne ühiskondliku probleemiga tegelemisel.