Suurbritannia jaemüügiketi Marks&Spencer tellitud uuringust selgus, et britid viskavad peale ühekordset kasutamist aastas ära 177 miljoni euro ulatuses riideid.

Suurbritannia jaemüügikett Marks & Spencer avaldas üsna mõtlemapaneva uuringu, millest selgus, et britid viskavad aastas peale ühekordset kandmist ära 177 miljoni euro ulatuses riideid, edastas GreenBiz.com.

Uuringu käigus küsitleti Suurbritannias elavat 2200 klienti ja selgus, et viimase aasta jooksul on üks viiest küsitletust visanud riideeseme ära peale ühekordset kandmist. Kuna Suurbritannia rahvaarv ulatub üle 60 miljoni, siis võib uuringut üldistades väita, et niimoodi käituvad ligi 12 miljonit britti.

Seetõttu algataski Marks&Spencer tänavu aprillis programmi Shwopping, mille käigus kogutakse kokku minemavisatavad rõivad, aksessuaarid ja kingad ning suunatakse need taaskasutusse, heategevusse või isegi uuesti müüki.

Nii näiteks annetakse Shwoppingu raames riideid Oxfami inimõiguste organisatsioonile.

Marks&Spenceri pressiesindaja sõnul on Shwoppingu programmi algusest saati tarbijad toonud poodidesse juba üle 500 000 toote, mida nad ei kanna. Samas ei öelnud pressiesindaja, kuidas on programm mõjutanud jaeketi kasumlikkust.

Marks&Spenceril on ainuüksi Suurbritannias 700 kauplust.