Carlota Saorsa on üks fotograafidest kes on loomade õiguste eest seisva projekti Filmingforliberation taga, see on audiovisuaalse aktivismi projekt, mille eesmärk paljastada reaalsus, mida loomakasvatustööstused püüavad varjata. Praegu on ta enneolematu uurimise lõpusirgel, mis paljastab, võimalik, et kõige salajasema loomi ekspluateerivatest tööstusharudest - loomkatsetega uuringud.

We Animals Media rääkis Carlotaga, et teada saada, mis ajendab teda seda tööd tegema:

Miks sa teed seda, mida sa teed?

′′Ma ei pea ennast professionaalseks fotograafiks. Minu plaanides aktivistina ei olnud sellise uurimise lõpetamine. Kuid võimalus tuua päevavalgele see, mida ekspluateeritud loomad selles tööstuses kannatavad, läks minu teed mööda ja ma ei kahtlenud, et see oli midagi, mida peaksin tegema."

Carlota Saorsa - Vabastuse filmimine

Selle töö tegemiseks peavad paljud fotograafid seadust rikkuma. Miks sa tunned, et pead seda tegema, kas tunned, et sul pole teist valikut?

′′Et liikuda ühiskonna suunas, kus austatakse loomade huve ja mitte diskrimineeritakse, on vaja teada, millist tõsist olukorda nad kannatavad. Ja meie kohus on see paljastada. Loomade ekspluateerimise tööstused kaitsevad oma ′′legitiimsust′′ loomade piinamisel ja tapmisel, seega kasutame tsiviilallumatust, et kaitsta nende elu, kaitsta nende õiglust."

Suur osa sellest tööst räägib kannatustest, surmast ja julmusest. Kuidas see sind mõjutab ja mida sa teed, et seda valu ise ei omaks?

′′Iga pildi taga on lugu, mida rääkida. Minu jaoks on ikka võimatu mitte mäletada piltide taga olevaid ohvreid. Aga ma püüan seda kannatust ja valu muuta raevuks, võitluseks ja aktivismiks."

Jälgi Carlota tööd ja Filming for Liberation projekti siit: www.filmingforliberation.com

Carlota Saorsa / Vabastuse filmimine

Carlota Saorsa - Vabastuse filmimine