Coca-Cola HBC pälvis Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksis (DJSI) maailma kõige jätkusuutlikuma joogitootja tiitli. Edetabelit koostab igal aastal S&P Global ning viimased kaksteist aastat esimeste hulka kuuluv Coca-Cola HBC on võitjaks tunnistatud koguni kuuel korral.

  • Majandus
  • 31. jaanuar 2023
  • Foto: Darja Saar / Coca-Cola HBS

“Tegemist on suure tunnustusega, aga ka suure vastutusega. Me anname endale aru, et palju tööd on veel teha ja sealjuures sõltume väga tugevalt partnerlussuhetest. Seetõttu täname oma kliente, varustajaid ja äripartnereid jätkuva toetuse eest uuenduslike lahenduste väljatöötamisel, mis aitavad seljatada mitmeid teravaid väljakutseid,” kommenteeris Coca-Cola HBC Eesti avalike suhete ja jätkusuutlikkuse juht Darja Saar.

“Näiteks koostöös Eesti Taaskasutusorganisatsiooniga ja Eesti Pandipakendiga jõudis Eestis 2021. aastal ümbertöötlemisse 88% PET-pakenditest. Samuti tasub märkida, et Coca-Cola HBC Poola ja Baltimaade üksus on viimase 10 aastaga vähendanud CO2 heitkoguseid 45%. Meie Poolas ja Leedus asuvates tootmisüksustes kasutatavast elektrist on 100% pärit taastuvatest energiaallikatest. Need on ainult mõned näited, mida meil õnnestus teha meie strateegia „Missioon Jätkusuutlikkus 2025“ ja tegevusplaan NetZeroby40 elluviimise raames“, loetles Darja Saar mõningaid juba teoks saanud edulugusid jätkusuutlikkuse vallas Eestis.

„Lisaks keskkonna jätkusuutlikkuse teemadele teeme koostöös Junior Achievement Eestiga tööd tänaste gümnaasiuminoorte ettevõtlikkuse kasvatamise ja tööturule sisenemiseks ette valmistamisega. Meie ühisest Youth Empowered jätkusuutlike ideede häkatonist võtab igal aastal osa paarsada noort üle Eesti," lisas Saar.

“Positiivne mõju keskkonnale ja kogukondade sotsiaalmajandusliku arengu toetamine on Coca-Cola HBC edasise kasvu keskne osa igas riigis, kus ettevõte tegutseb. Me pühendume ka edaspidi jätkusuutlikuma tuleviku poole liikumisele ja kavatseme 2040. aastaks heitgaaside emissiooni nulltasemeni kogu Coca-Cola HBC väärtusahelas ning täita oma Missioon 2025 jätkusuutlikkuse eesmärgid, mille seas on nii vee säästlikum kasutamine kui ka pakendite vähendamine meie toodete ümber,” ütles Darja Saar.

2022. aastal tunnustas MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum CSR Index raames Coca-Cola HBC Eesti AS kuldmärgisega.

Coca-Cola HBC on kasvule keskendunud mittealkohoolsete ja alkohoolsete jookide, kohvi ja mineraalvee müügiga tegelev ettevõte ning The Coca-Cola Company strateegiline villimispartner. Ettevõte annab Eestis tööd enam kui 60 inimesele Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Saaremaal.

Coca-Cola HBC Poola ja Baltimaade regioon moodustab Coca-Cola HBC AG kontserni ühe äriüksuse. Koos partneritega teenindab Coca-Cola HBC rohkem kui 600 miljonit tarbijat.