Rahvusvaheline toidu- ja joogiettevõte Paulig teatas täna kavatsusest saavutada oma ülemaailmses tegevuses nullnetoheide 2045. aastaks. Nullnetoheite eesmärk on loogiline jätkusamm Pauligi senistele kliimaambitsioonidele aastaks 2030, mille on heaks kiitnud teaduspõhiste sihtide algatus ning mis on ühtlasi kooskõlas eesmärgiga piirata üleilmset temperatuuritõusu 1,5 kraadini.
- Ettevõtlus
- Tegemist on kinnimaksmata sisuturundusega, mis võib sisaldada rohepesu elemente
- 15. juuni 2024
- Foto: Pixabay
„See eesmärk on jätk meie senistele kliimameetmetele ja oluline samm Pauligile jätkusuutlikkuse eestvedajana toidu- ja joogitööstuses. Oleme viimaste aastate jooksul liikunud lähemale oma 2030. aastaks seatud eesmärkidele ning jätkame nende meetmete ja algatuste elluviimist. Võttes pikaajaliseks eesmärgiks nullnetoheite, kiirendame jätkusuutlikkusele üleminekut ja saame selgema ülevaate järgmistel aastakümnetel ees ootavatest tegevustest, sealhulgas uuenduste kavandamisel, kasvueesmärkide seadmisel ja uue tehnoloogia kasutuselevõtu otsustamisel,“ sõnab Pauligi tegevjuht Rolf Ladau.
Kehtiva eesmärgi kohaselt peab Paulig vähendama 2030. aastaks oma väärtusahelast tulenevaid kasvuhoonegaaside heitkoguseid 50% võrra ja oma tegevusest tulenevaid heitkoguseid 80% võrra võrreldes 2018. aastaga. Pauligi kliimaeesmärgid on saanud teaduspõhiste sihtide algatuse heakskiidu ja on kooskõlas Pariisi kokkuleppega piirata üleilmset temperatuuritõusu 1,5 kraadini. Selleks, et Pauligi eesmärgid vastaksid ka edaspidi uusimale kliimateadusele, kooskõlastab Paulig oma pikaajalise eesmärgi teaduspõhiste sihtide algatusega ning ajakohastab 2030. aastaks seatud eesmärke metsa-, maa- ja põllumajandussektori jaoks koostatud uusimate suuniste alusel.
Juhtides muudatust läbi uuenduslike kliimaalgatuste ja koostöö
Nullnetoheiteni jõudmiseks jätkab Paulig heitkoguste vähendamise programmide rakendamist nii ettevõtte enda tegevuses (1. ja 2. valdkonna heited) kui ka peamistes väärtusahelates (3. valdkonna heited). Pikaajaline planeerimine hõlmab tegevuskava korduvat täiustamist, sealhulgas üleminekut taastuvenergia kasutamisele, investeerimist uuenduslikesse tehnoloogiatesse ning uute põllumajandusmeetodite arendamist.
Üks sihipärane tööriist jätkusuutlikkuse poole liikumiseks on Pauligi 2023. aastal loodud ainulaadne kliimafond. Fondi kasutatakse uute tavade ja uuenduslike lahenduste juurutamiseks ja edendamiseks, et vähendada heitkoguseid seal, kus need kõige rohkem mõju avaldavad, ehk Pauligi kohvi, nisu ja maisi väärtusahelates ja logistikavõrgus. Konkreetse aasta jaoks valitud kliimaprojektide elluviimisse kaasatakse ka partnerid ja tarnijad.
Määrava mõju avaldamiseks tuleb meetmete võtmisse kaasata kõik tööstusharus osalejad. Tihedamate koostöösidemete loomiseks liitus Paulig tarbekaupade foorumi nullnetoheite koalitsiooniga, kuhu kuulub veel 18 ülemaailmset juhtivat tarbekaupade kaubamärki, jaemüüjat ja tootjat. Algatusega püütakse kiiremini saavutada tarbekaupade tööstusharu eesmärk vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid. Seeläbi püütakse parandada tööstusharu suutlikkust jõuda nullnetoheiteni ja edendatakse heitkoguste aktiivset vähendamist.
„Oleme Pauligi sees võtnud juba hulga meetmeid kasutusele ning töötame pidevalt välja ja rakendame uusi lahendusi, et toiduainete tulevik oleks jätkusuutlikum. Nullnetoheite eesmärk peegeldab meie veendumust, et ettevõtted suudavad kaasa aidata positiivsetele muutustele. Loodame, et üha rohkem partnereid ja ettevõtteid liitub meiega ning seab esikohale jätkusuutlikkuse. Koostööd tehes saame luua parema tuleviku meie planeedi ja tulevaste põlvede jaoks,“ ütleb Rolf Ladau lõpetuseks.
Kas teadsid?
Pauligil on ülemaailmsed tarneahelad ja ettevõtte tooteid müüakse enam kui 70 riigis. Rahvusvahelise toidu- ja joogiettevõttena paigutub Paulig toiduainete väärtusahela keskele ning suudab mõjutada selle ahela mõlemat otsa, st nii tooraine päritolu kui ka tarbijate suunal.
Ettevõte on oma eesmärkidele järjekindlalt lähemale liikunud, vähendades 2023. aastal ettevõtte enda tegevusega seotud kasvuhoonegaaside heitkoguseid 22% võrreldes 2018. aastaga.
Pauligi muud kliimasammud viimastel aastatel:
- ettevõtte kõik 11 tehast kasutavad 100% taastuvenergiat ja 6 tehast 11-st on üle läinud 100% taastuva biogaasi kasutamisele;
- koostöös tarnijate ja partneritega on ellu viidud mitu kestliku põllumajanduse projekti kohvi ja nisu väärtusahelas;
- kliimaprojektide tulemusena on Paulig toonud turule esimesed väiksema kliimamõjuga tooted: kuni 50% väiksema kliimamõjuga Santa Maria nisutortillad*;
- Paulig oli maailmas üks esimesi kohvitootjaid, mis tegi Soome ja Eesti jaekauplustes kättesaadavaks kergesti avatava ja taaskasutatava vaakumkohvipakendi;
- Paulig lisas oma jätkusuutlikkuse eesmärkide hulka ka loodushoiu, et tõhustada elurikkuse kaitset;
- ettevõte töötab pidevalt selle nimel, et kohalik biogaas muutuks kiiremini kättesaadavaks ja et ettevõtetel oleks pika perspektiiviga valikuvõimalusi energiasüsteemi ümberkujundamiseks;
- Paulig töötab selle nimel, et kõrgema ohutasemega piirkondadest tulev tooraine oleks täielikult pärit välispartnerite kontrollitud jätkusuutlikest allikatest.
* RISE’i poolt 2023. aastal tehtud olelusringi hindamine Santa Maria Wheat Tortilla Original (Medium, 8 tk) tootele võrreldes 2012. aasta uuringuga.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta