Pauligi kapitaliinvesteeringute üksus PINC on koos Rockstarti ja teiste kaasinvestoritega investeerinud  Hollandi idufirmasse Willicroft 2 miljonit eurot. Willicroft pakub taimseid juuste, mille valmistamisel on ühendatud traditsiooniline tehnoloogia keskkonnaõbralike koostisosadega, nagu oad ja kaunviljad. Jätkusuutlikkuse eestvedajana otsib Paulig pidevalt uuendusi toidu- ja joogivaldkonnas, mis aitaksid kaasa inimeste ja planeedi tervisele ja heaolule. Willicroft on esimene B-Corp-sertifikaadiga juustualternatiiv Euroopas ja Willicrofti tooted toetavad Pauligi eesmärki. Tänu sellele rahastusele laieneb ettevõte uutele turgudele Põhjamaades, Ühendkuningriiki ja Saksamaale.

Taimsete toiduainete tööstus kasvab Euroopas rekordilise kiirusega (1). Kasutades oma piimatööstuses saadud teadmisi, on Willicrofti asutajaliikmed põiminud traditsioonilise juustuvalmistamise tehnoloogia kvaliteetsete taimsete koostisosadega. Tulemuseks on tooted, mis on head planeedile ja samas ka väga maitsvad.

„Willicroftil on vaieldamatult kõige maitsvamad taimsed juustud, mida oleme proovinud. Nende koostisained on toitvamad ja jätkusuutlikumad kui enamikul praegu saadaval olevatest toodetest ning ka ettevõtte meeskond on tugev ja juba Euroopas edukas. Seetõttu on selle ettevõtmise toetamine puhas rõõm. Paulig soovib luua uut jätkusuutlikku toidukultuuri, mis parandaks planeedi heaolu, ja see investeering toetab meie eesmärki,“ ütles Pauligi kapitaliinvesteeringute üksuse PINC juht Marika King.

Tarbijad teavad toidu ökoloogilisest jalajäljest üha enam, kuid juustutootmise süsiniku heitkogus jäetakse sageli tähelepanuta. Willicroft püüab seda probleemi lahendada, tootes taimseid alternatiive, mis on vähemalt sama maitsvad. Willicroft on üks esimesi juustutootjaid Euroopas, mis kasutab oma toodete valmistamisel ube ja kaunvilju ning nende taimsete juustude valik ulatub pehmest määrdejuustust kõvade juustusortideni. Nad on pööranud erilist tähelepanu maitsele ja tekstuurile ning jätkusuutlikule tootmisele. Willicroft teeb koostööd põllumajandustootjatega, et hankida jätkusuutlikumaid, kohapeal toodetud koostisosi, näiteks valgeid ube.

„Meie uus oapõhiste toodete sari toodab kuni viis korda vähem süsinikdioksiidi kui piimatooted, mida need asendavad (2). Selle toetuse abil viime oma maitsvad taimsed juustud kolmele uuele turule: Ühendkuningriiki, Saksamaale ja Põhjamaadesse. Saame ka kaasata tipptegijaid ja jätkata oma püüdlusi saada maailma esimeseks netopositiivseks taimse juustu tootjaks. Meie uus investorite grupp võib aidata meil laieneda mitmele uuele turule ja samal ajal kiirendada meie toodete jätkuvat arengut,“ ütles Willicrofti kaasasutaja ja tegevjuht Brad Vanstone.

PINC juhtis 2 miljoni euro suurust seemneinvesteeringute vooru koos ülemaailmse varajase faasi investori Rockstartiga. Kaasinvestoriteks olid Döhler ja Feast Ventures.

„Willicroft viib taimsete piimatoodete valiku uuele tasemele. Lisaks maitsvate toodete valmistamisele aitavad nad põllumajandustootjatel minna üle säästvale tootmisele, sest loovad kohaliku tarneahela ilma monokultuuride või töödeldud koostisaineteta. Viimastel aastatel on Willicrofti meeskond keskendunud tarbijate ja nende jalajälje mõistmisele ning järgmine etapp on kogemuste rakendamine,“ kommenteeris Rockstarti AgriFood investeeringute juht Mark Durno.

 

Mis on PINC?

 

PINC on Pauligi kapitaliinvesteeringute üksus, mis tegeleb investeerimisega toidu tulevikuga tegelevatesse idufirmadesse. PINCi eesmärk on aidata Pauligil ettevõttena uueneda ja areneda ning anda oma panus maitsvama, tervislikuma ja kestlikuma planeedi heaks.  Paulig on Soome toidu- ja joogivaldkonnas tegutsev ettevõte, mille kaubamärgid on Pauligi kohv, Santa Maria, Risenta ja Poco Loco.

 

Mis on Willicroft?

 

Willicroft on Amsterdamis asuv taimsete juustude ettevõte. 1957. aastal Ühendkuningriigis piimafarmina asutatud ettevõte taaskäivitati 2018. aastal Amsterdamis taimse juustu tootjana. Willicroft on esimene taimseid juuste tootev ettevõte, mis sai Euroopas B Corpi sertifikaadi. Nende eesmärk on valmistada loodussõbralikke taimseid juustualternatiive, mis on sama maitsvad kui piimatooted, mida need asendavad.

 

Mis on Rockstart?

 

Rockstart on varajase faasi investor, mis toetab eesmärgile orienteeritud ettevõtjaid kolmes valdkonnas: energia, põllumajandus- ja toiduainetööstus ning kujunemisjärgus tehnoloogiad. Rockstart investeerib varajase faasi idufirmadesse ning pakub juurdepääsu kapitalile, turule ja eksperditeadmistele, ühendades ettevõtjad kaasinvestorite, mentorite, partnerite, ettevõtete ja Rockstarti laiema võrgustikuga.