Paulig on üks esimesi kohvi tootvaid ettevõtteid maailmas, kes toob inimesteni kergesti avatavad taaskasutatavad vaakumkohvipakendid, mis jõuavad jaekauplustesse nii Soomes kui Eestis. See uuendus sai võimalikuks tänu Pauligi 25 miljoni euro suurusele investeeringule. Selle investeeriti uutesse pakkimisliinidesse ja aluste ladustamisüksustesse Soome, Vuosaari röstimistehases. Tehasel on ka süsinikneutraalse tootmishoone CarbonNeutral® sertifikaat.

  • Toit ja aiandus
  • 14. mai 2024
  • Foto: Pauligi kohvitooted uudsed pakendis / Paulig

Alates selle aasta kevadest toodetakse uuel pakendiliinil iga kolmas 500-grammine Pauligi kohvipakend uue pikema tihendusribaga. Uued pakkimisliinid võimaldavad Pauligi vaakumkohvipakendite valmistamisel kasutada taaskasutatavaid materjale. 

Ringlusse võetav kohvipakend toetab Pauligi eesmärki, et kõik pakendid oleksid 2025. aasta lõpuks taas käideldavad. 

"Enamik meie kohvidest müüakse vaakumpakendites. Taaskasutatavate kohvipakendite turule toomine aitab meil saavutada ambitsioonikaid jätkusuutlikkuseesmärke," sõnab Pauligi strateegilise pakendiarenduse juht Kati Randell, jätkates: 

"Jätkusuutlikkuse eestvedajana oleme nüüd üks esimesi kohviettevõtteid maailmas, kes toob lihtsalt avatavad ringlussevõetavad vaakumpakendid kohvisõpradeni. Ringlussevõetavaid vaakumpakendeid on arendatud aastaid. See on nõudnud teadus- ja arendustegevust, investeeringuid meie tootmisse ja üle 100 testi nii meie kui ka meie partnerite poolt.“ 

 

Pauligi uudne kohvipakend saadaval Soomes ja Eestis 

 

Uued Pauligi ringlusse võetavad vaakumpakendid on alates sellest kevadest saadaval nii Soome kui Eesti tarbijatele osade Pauligi toodete näol nagu Paulig Mundo Original (Soomes) ja Paulig Café New York (Soomes ja Eestis) vaakumpakendid. 

Uue pakendi tunneb ära valge sisemuse järgi ja seda tuleb sortida plastijäätmete hulka. Väljastpoolt näeb pakend välja samasugune nagu varem. 

Kas teadsite ringlusse võetava vaakumpakendi kohta järgmist? 

  • Ringlusse võetavus tähendab pakendijäätmete taaskasutamist. Ringlusse võetav pakend toetab ringmajandust, sest pakendist saab valmistada uusi tooteid või materjale. 
  • Selles on peaaegu 20% vähem materjali võrreldes varasema pakendiga. 
  • Pakendi sisemus on valge. 
  • Seda võib sorteerida plastijäätmete hulka nagu varemgi! 

Lisateavet meie jätkusuutliku töö kohta leiate Pauligi kodulehelt