Austraalia farmerid Queenslandi põhjapoolsetest piirkondadest on leidnud põneva lahenduse kütuseprobleemidele. Nad istutasid oma farmidesse 20000 diislipuud. Umbes 15 aasta pärast on nn rohelised kütusepumbad kasutuskõlblikud.

Keskkonnaportaal www.treehugger.com tutvustas lähemalt Brasiiliast pärit puud nimega Copaifera langsdorfii.  Diislipuu on inimestele kasulik nagu ka kautšukipuu, aga ta annab välja toorkummi asemel naturaalset diiselkütust. Õli salvestamiseks on puul iseäralikud rakud.

Diislipuumets on võimeline aastas tootma kütust  ligi 12000 liitrit iga hektari kohta. See on piisav kogus, et muuta kohalikud farmid kütuse osas isemajandavateks.

Diisli tarvitamiseks on vaja see kõigest ära filtreerida ja paaki valada. Copaifera langsdorfii kütust hakatakse tõenäoliselt kasutama traktorite ja veoautode tarbeks.

Puu on võimeline kasvama kuni 30 meetri kõrguseks ja tootma kütust kuni 70 aastat. Diislipuu kütusel on ainult üks puudus - teda saab kasutada vaid 3 kuu jooksul pärast väljapumpamist.