Kuller- ja logistikaettevõte DPD sai kätte seitse täiselektrilist Volkswagen e-Crafter kaubikut, millega hakatakse saadetisi transportima Tallinnas ja selle lähiümbruses. Elektrilised kaubikud on osa DPD grupi projektist, milleks investeeritakse kokku 200 miljonit eurot.

Täna anti Moller Auto Tallinna esinduses DPD kulleritele üle Volkswagen e-Crafter kaubikud, mis on oluline samm keskkonnasäästlikuma kullerteenuse pakkumiseks. „Kaubiku sõiduulatus on 170 kilomeetrit. Oleme eelnevalt e-Crafter mudeleid testinud ja hinnanud ning kullerid on nendega väga rahule jäänud,“ märkis DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss.

„DPD on keskkonnaprojektide abil pakkunud jätkusuutlike teenuseid juba aastast 2013 ning VW e-Crafterite kasutuselevõtt tagab veelgi väiksema jalajälje ja puhtama linnaruumi. Usun, et linnapildis jäävad DPD uued elektrilised kaubikud silma, innustades ka teisi transpordi ettevõtteid alustama või jätkama keskkonnaprojektidesse investeerimist. Head meelt teeb klientide nõudlikkuse kasv jätkusuutlike lahenduste järele,“ lisas Kirss.

DPD kullerite igapäevase liikumisteekonna taga on tark linnalogistika süsteem, mis tagab kõige kiirema ja keskkonnasäästlikuma teekonna saadetiste kohaletoimetamiseks. „Kaasaegse tehnoloogia abil koostatud optimaalsed kullerite veoringid ja uued elektrilised kaubikud annavad juurde olulist keskkonnasäästu. Samal eesmärgil avame lähiajal lisaks ka uue DPD depoo Tallinnas Järve piirkonnas. Suurenenud mahtude juures aitab see klientidele lähemal olla ja hoiab kokku kullerite läbitavaid kilomeetreid,“ sõnas Kirss.

Moller Auto Ülemiste tegevjuht Tarvi Hirv selgitas, et DPD tellitud seitse elektrilist kaubikut e-Crafter on Eestis seni suurim sarnane tarbesõidukite tehing ja loodetavasti saab see olema eeskujuks ka teistele suurettevõtetele ja just eriti kulleritele.

„Sellise sõiduki ostmise õigustamiseks peab olema üsna suur läbisõit, samas peab olema vahepeal piisavalt aega seda laadida ning ettevõtte mõttemaailm peab olema küllalt roheline. DPD puhul on kõik need kolm aspekti hästi paigas,“ lausus Hirv.

Elektriliste kaubikute ost on osa DPD grupi suurprojektist, millega ettevõte investeerib kokku 200 miljonit eurot, et aastaks 2025 välja vahetada oma autopargist 7000 sõidukit keskkonnasäästlikumate vastu. Eestis tähendab see 33 uut elektri- või gaasijõul liikuvat sõidukit. DPD on Eestis esimene ning hetkel veel ainuke kullerfirma, kes kasutab Volkswagen e-Crafter kaubikuid saadetiste transportimiseks. Arvestuslikult vähendab projekt DPD kaubikute poolt väljastatava süsinikdioksiidi hulka kuni 89%.

„Uuendame pidevalt enda autoparki, et ükski DPD kaubik ei oleks üle viie aasta vana. Nii minimaliseerime keskkonnamõju ja tõstame kullerteenuse kindlust,“ lausus Kirss. DPD Eesti autoparki kuulub hetkel ligi 250 sõidukit.   

Väiksema jalajälje jätmiseks finantseerib DPD mitmeid rohelise energia tootmise projekte üle maailma, alustades prügimäe gaaside kogumisest ja kasutamisest Brasiilias kuni tuuleparkideni Indias.