Hispaania tootemärk ECOALF teeb koostööd partneritega kogu maailmast, et vanu kalavõrke, PET-pudeleid, rehve ja koguni kohvipaksu ümber töödelda ning neist moekaid kotte, rõivaid, jalanõusid ja aksessuaare valmistada.
- Tarbimine ja tervis
- Generation Awake
- 12. jaanuar 2015
„Seal, kus teised inimesed näevad prügi, näeb ECOALF toormaterjali, millest saab valmistada uusi tippkvaliteediga disainitooteid,” sõnab Javier Goyeneche, kes sai innustust prügi moeks muutmisel oma poja Alfredo sünnist (kelle nimi andis idee kaubamärgi nimeks).
Ta reisis kaks aastat mööda ilma ja otsis ümbertöödeldud kangaid, mis võiks võistelda uute materjalide kvaliteediga, enne kui 2010. aastal leidis Madridis tegutseva ettevõtte. Nüüd on ECOALF-il suur läbimüük nii USA-s, Euroopas kui ka Jaapanis. Valmistatud on eksklusiivne kollektsioon arvuti- ja seljakotte Apple'ile Euroopas ja Aasias, samuti veste ja seljakotte Gwyneth Paltrow' elustiilibrändile Goop.
Ettevõte teeb materjalitehnoloogia piiride avardamiseks koostööd partneritega Koreas, Taiwanis, Hispaanias ja Portugalis. „Suur hulk meie loodud kangaid ja tehnoloogiaid on tõeliselt hämmastavad,” ütleb ettevõtte tegevdirektor Jose Múgica. Uue valiku Hispaanias toodetud rannasandaalide tegemisel on kasutatud ümbertöödeldud rehve. Need on valmistatud kuumtöötlusmeetodil, mille käigus muudetakse kummi, metalli ja kiude sisaldavad rehvid pulbriks, millest omakorda vormitakse tallad.
Ümbertöödeldud nailoni valmistamiseks vanadest kalavõrkudest teeb ECOALF koostööd Aasias ja Hispaanias asuvate organisatsioonidega, mis koguvad ookeaniprügi. „Kogumine ja puhastamine on keeruline protsess, sest võrgud on segamini paljude muude materjalidega. Kui need on puhastatud ja lõigatud, töödeldakse need ümber niidi valmistamiseks,” räägib Múgica.
Ent ECOALF teab klientide tagasiside põhjal, et tabab oma eetose ja tootekvaliteediga just õiget nooti. Selle udusulgedega täidetud ja 100% ümbertöödeldud PET-materjalist kangast jope on kuum toode. „Inimesed armastavad seda tõepoolest, selle kangas on sedavõrd kerge,” ütleb Múgica. „Olete näinud ju palju sulejopesid – ja see siin on sama kena kui need, mis on tehtud materjalidest, mida ei saa ümber töödelda.”
„Näitame, et ümbertöötlemisega on võimalik luua moodi,” ütleb ta. „Ühendame omavahel hea tehnoloogia, innovatsiooni, moe ja kestlikkuse.”
1 jope = 70 plastpudelit
235 grammi kalavõrke = 1 meeter ECOALF-i kangast
Loe ECOALF toodetest rohkem siit
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta