Veterinaar- ja toiduametis (VTA) alustas menetlust Eesti ettevõtte OÜ Öko-Pharma üle, kes süüdistuse kohaselt ostis kokku tavalist mett ja müüs seda ökomee pähe, võltsitud sertifikaate esitades märksa kallimalt edasi.

Eesti vahendusettevõtte OÜ Öko-Pharma ise mett ei tooda, ettevõte ostis Prantsusmaalt kokku suures koguses mett ja pakendas selle ümber. Uutel siltidel muutus tavaline mesi juba ökomeeks, mis siis Saksamaal võltsitud sertifikaate kandes märksa kallimalt müügile lasti. VTA andmetel puudutab see kahtlus 70 tonni Saksamaal müüdud mett.

VTA on ka ennem OÜ Öko-Pharma tegemiste vastu huvi tundnud, kui ettevõte Kuldse Börsi vahendusel müüs 300-kilostes tünnides kokku mahus 22 tonni mett, jättes päringu peale täpsustamata selle päritolu ehk teisisõnu, seda varjates. Müüja ise väitis täpsustavate küsimuste peale viimaks, et mesi on pärit Lätist. Tookord VTA uurimine rikkumist tuvastada ei suutnud. .

2017. aastal deklareeris OÜ Öko-Pharma käibeks üle 768 000 euro ja puhaskasumiks ligi 218 000 eurot. Ettevõttes töötas üks inimene. Öko-Pharma ei ole meetootja, vaid tegeleb kaupade vahendusega.

Ettevõtte kodulehel seisab kirjas, et müüakse ökoloogilisi meetooteid, lõhnu, vaha, ja naturaalseid õlisid. Paraku reaalselt kodulehelt ühtegi müügiks seatud toodet huviline ei leia.