Eesti Metsaseltsi metsanduslike multifilmide kogu täienes neljanda animatsiooniga – „Metsaring 2“ keskendub puidu kasutamisele ja metsa uuenemisele.

  • Maamajandus
  • 17. aprill 2014
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

„Multifilmi põhisõnumi võib kokku võtta lühidalt – puidu kasutusvõimalused on ammendamatud, puidu kasutamine on keskkonnasõbralik ja metsa kestvuse tagab raiete järel uue metsa rajamine,“ rääkis Eesti Metsaseltsi tegevjuht Mart Kelk.

„Metsaring 2“ on täienduseks kolmele varasemale multifilmile - „Metsaring“ tutvustab metsas igikestvalt toimuvat vana ja uue vaheldumist, „Oma kodu“ annab ülevaate metsanduslikest erialadest ning „Mets on omaniku nägu“ võtab lühidalt kokku meie metsanduse ajaloo viimase saja aasta lõikes. „Kõik need multifilmid on eri teemadel, kuid neid ühendab üks läbiv sõnum – mets on meile tähtis ja metsamehed hoolitsevad metsa eest parimal moel,“ lisas Mart Kelk.

Eesti Metsaseltsi haridusprojektide koordinaator Kristi Parro lisas, et kõik multifilmid on sobivad igas vanuses inimestele, metsandust ja metsas toimuvat seletatakse lahti lihtsas keeles. „Samuti on multifilmid heaks lisamaterjaliks õpetajatele majanduse ja loodusainete tundides, kus nende abil saab õpilastele metsandust tutvustada,“ lisas Parro.

Eesti Metsaseltsi multifilmid leiab vaatamiseks sellelt aadressilt

Multifilmid on vabaks kasutamiseks, kõigi õiguste omanik on MTÜ Eesti Metsaselts.