Eestimaine energiaettevõte Alexela on jätkusuutlike kütuste kasutuselevõtus ja propageerimises olnud turul esirinnas juba kümme aastat. Biometaan ja gaasilised kütused on Alexela eestvedamisel tarbimises kanda kinnitanud, nüüd võtab ettevõte järgmise sammuna vedada e-liikuvuses kauaoodatud kvaliteedihüppe.

„16. juunil ootame kõiki elektriautondusest huvitatuid kuulama ja vaatama, millise täisteenuslahendusega me välja tuleme. Eelinfona saan öelda, et meie lahendus hõlmab absoluutselt kõiki aspekte. See tähendab elektriautode ülikiiret laadimist Alexela tanklates üle Eesti ning nutikat laadimist nii kodus kui ka töökohal või laadimist mistahes avalikus ruumis,“ kutsub AS Alexela juhatuse liige ja elektromobiilsuse valdkonna juht Alan Vaht kõiki huvilisi ülejärgmisel kolmapäeval Alexela kanaleid jälgima.

Alexela elektromobiilsuskava kohaselt asub ettevõte paigaldama üle-eestiliselt sadu ja isegi tuhandeid laadijaid, mille hulka kuuluvad ka uut tüüpi nutikad ülikiired laadijad. Alexela sõnul saab nende edumeelsete plaanidega teha elektriautode laadimises uue kvaliteedihüppe, mida seni pole Eesti e-liikuvuses veel nähtud. Tutvustatav lahendus avab muu hulgas tarbijatele mugavalt ukse tervesse Euroopasse ning võimaldab korteriühistutel, büroohoonetel või näiteks kaubanduskeskustel juhtida oma energiatarbimist targalt ning saada osa Alexela energiakaubamaja teenus- ja tooteportfellist.

Täiendav info koos 16. juuni sündmuse otseülekande jälgimise viitega saadab Alexela välja hiljemalt päev enne esitluse toimumist. Sündmusel vaagitakse seniseid Eesti e-liikuvuse kitsaskohti ning tutvustatakse nende lahendusi. Samuti saab näha erineva klassi ja suurusega elektriautosid.

Rahvusvahelise uuringu Sustainable Brand Index™ kohaselt on tarbijate hinnangul Alexela kütuseettevõtetest sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt esikohal. Kütuseettevõtete paiknemine uuringu tulemuste kohaselt on jägnev: Alexela (13. koht), Circle K (24. koht), Olerex (29. koht), Neste (42. koht).