Eesti Skautide Ühing kutsub endaga liituma uusi vabatahtlikke, kes panustaksid Eesti noorte arengusse. Vabatahtlik töö on ajaline panus, mille eest ei saa palka, küll aga kuhjaga positiivseid emotsioone, eneseteostusvõimalusi ning kogemusi turvalises keskkonnas.
- Vabatahtlik tegevus
- 31. august 2018
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
„Vabatahtlik töö skautluses annab mulle võimaluse aktiivselt kogu perega ühiskonna jaoks midagi head ära teha ja läbi selle õppida.“, sõnab Eesti Skautide Ühingu vabatahtlik Helen Pill. „Mina panustan oma aega Tartu Skautide Malevas, aidates kaasa noorte arendamisele ja olen ka ESÜ personalitöögrupi liige.“, lisas Helen.
Eesti Skautide Ühingus on võimalik vabatahtlikuna panustada otseselt noortega tegeledes, samas on võimalik enda kanda võtta ka väiksemaid tegemisi nagu näiteks erinevad tõlketööd, ürituste pilditamine ja filmimine, oma teadmiste edastamine koolitustel – võimalusi on lõputult ja igale soovi avaldanud vabatahtlikule leiame just selle tegevuse, mis paneb tema silma särama.
Peaskaut Kristjan Pommi sõnul on vabatahtliku skaudijuhi teekonda hea alustada uutele vabatahtlikele suunatud Metsalaagri koolitusel, mis toimub 7.-9. septembrini Tagametsas. Koolituse käigus antakse ülevaade skautlusest, selle põhimõtetest, räägitakse millised võimalused on vabatahtlikul skautluses panustamiseks ning enese arendamiseks. Tegusa nädalavahetuse jooksul saab maitsta killukest metsaelu, kuulata vabatahtlike kogemusi ja emotsioone ning tutvuda Eesti skaudiorganisatsiooni juhtidega, sest samal nädalavahetusel toimub ka ESÜ juhtidele suunatud üritus Nõupäevad, lisas peaskaut Kristjan Pomm.
Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku üle 40 miljoni skaudi üle kogu maailma.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta