"Seekord on teemana fookusesse võetud heategevus ja seoses Jüripäevaga on Eesti Gaidide Liidu ja Eesti Skautide Ühingu koostöös saanud alguse kampaania "Üks heategu päevas”, mille eesmärk on pöörata tähelepanu heategevusele ka väljaspool jõuluaega“, lausus Jüripäeva laagri juht Reelika Ruubel.

Jüripäeva laager, mille seekordseks eestvedajaks on Pärnumaa Skautide ja Gaidide Malev, toimub  24.04-26.04.2015 Pärnus.

Jüripäeva tähistamine on aasta üheks olulisimaks ürituseks. Jüripäevaga tõmmatakse joon alla talvisele sisehooajale ja algab skautlik välihooaeg. Legendijärgne Püha Jüri on 1907. aastal skautluse asutaja Baden-Powelli poolt loodud skaudiliikumise kaitsepühakuks. Jüripäeva üritused on pärast skautluse taasloomist Eestis, toimunud järjepidevalt iga-aastase üritusena juba paarkümmend aastat. Viimati toimus samalaadne üritus Pärnus aastal 2009.

Ühe heategevusliku ettevõtmisena on võimalik skautidel ja gaididel üle Eesti loovutada verd, laagri käigus toimub koostöö toidupangaga ja Pärnu Kodutute Loomade varjupaigaga. Heategevuste raames oleme pakkumas toredaid laagripäevi ka näiteks Shalomi Lastemaja, Tartu Lasteküla Käopesa ja Pärnu Naiste varjupaiga juures tegutsevate tugigruppide lastele.

Reede õhtul toimuval Jüripäeva avamisel liiguvad jüripäevalised tõrvikurongkäigus üle Pärnu vana silla Vallikääru.

Laupäeval ootab osalejaid ees põnev ja mitmeid väljakutseid esitav matk, mis on kolmele erinevale vanuserühmale. Matka jooksul saavad noored meeskondlikult tegutsedes oskusi erinevatest valdkondadest, aga kindlasti ka praktiseerida oma teadmisi.

Täiskasvanud juhtidel on võimalik osaleda samal ajal heategevuse korras talgutöödel. Päev lõpeb lõbusa tantsupeoga. Jüripäeva lõpetab pidulik rongkäik läbi pühapäevahommikuse Pärnu, suundudes Rüütli platsile, kus on skaute ja gaide tervitamas Pärnu linnapea Romek Krosenkranius ja ka Briti suursaadik Eestis Chris Holtby, kes on Eesti Skautide Ühingu patrooniks.

Jüripäeva suurtoetajaks on Hasartmängumaksu Nõukogu.

Eesti Gaidide Liit ja Eesti Skautide Ühing on osa rahvusvalisest noorte liikumisest, mille eesmärgiks on läbi põneva tegevuse anda noortele võimalus enesearenguks ja toetada noorte sirgumist aktiivseteks  kogukonna liikmeteks.