Ülemiste linnaku ja Tartu ülikooli koostööprojektina valminud Ülemiste Tervisemudel on hea näide koostööst tervist hoidva töökeskkonna arendajate ja teadlaste vahel. Tulevast tervislikku Ülemiste linnakut iseloomustab terviklik terviseedenduse süsteem, millesse on kaasatud nii tööandjad, teenuseosutajad kui töötajad.
- Tarbimine ja tervis
- 23. september 2022
- Foto: Tervisenäitus Ülemiste linnakus / Pressifoto
Meie näituse eesmärk on tuua välja olulised punktid Ülemiste Tervisemudelist ja innustada kohalikku kogukonda nendega tutvuma. Tervise edendamisest on kasu, kui inimesed leiavad endas huvi ja motivatsiooni selle nimel tegutseda – rohkem ennast liigutama, töö-ja vaba aega planeerima, üksteisega suhtlema ja endaga tööd tegema. Usume, et meie välinäitus annab selleks väikese müksu ja aitab Ülemiste linnaku inimestel olla mitte ainult tervemad vaid ka õnnelikumad!
Eesti Tervisemuuseumi juht Kadri Rannala sõnas, et viimased aastad on ühelt poolt lisanud palju stressiallikaid nagu info üleküllus, valeinfo, ebakindlus, teadmatus tuleviku osas. „Teisalt on Eesti elanike liikumisvaegus ja ülekaal järjest kasvanud. Kolmandaks on Eestis selgelt kvalifitseeritud tööjõu puudus. Töötaja tervise eest hoolitsemine on nende kolme asjaolu põhjal tööandja otsene huvi, sest parema vaimse ja füüsilise tervisega töötaja on tulemuslikum ja hoolival tööandjal on tugevam ning stabiilsem tiim,“ ütles Rannala.
Tervise edendamisest on kasu, kui inimesed leiavad endas huvi ja motivatsiooni end rohkem ennast liigutama, töö- ja vaba aega planeerima, üksteisega suhtlema ja endaga tööd tegema. „Usume, et välinäitus ja aastaringne kõnnikoosolekurada annavad selleks väikese müksu ja aitavad Ülemiste linnaku talentidel olla mitte ainult tervemad vaid ka õnnelikumad,“ lisas Rannala.
Nordea Eesti filiaali äritoe- ja haldusjuht Juht Jelena Trumm ütles, et tervisenäituse avamine linnakus on suurepärane viis tuletada inimestele meelde, et nad peaksid järjepidevalt oma tervisest lugu, hoides end seeläbi terve ja õnnelikuna. “Ka kõnnikoosoleku rada on mõnus ja praktiline võimalus inimestel end tööpäeva jooksul rohkem liigutada. Loodame, et linnaku talendid kujundavad sellest endale toreda harjumuse ja teevad liikumispause vähemalt korra päevas,” ütles Trumm. Ta lisas, et nad on juba pikemat aega soovitanud oma ettevõtte töötajatel kasutada koosolekute läbiviimiseks “Walk and talk” ehk “jaluta ja räägi” metoodikat ning tänu kõnnikoosolekute rajale on see eriti lihtsaks tehtud.
“Kui tööpäevad on tempokad ja kalender kohtumistes pungil, on lihtne unustada, et väike paus ei võta mitte aega ära, vaid võib seda hoopis juurde anda. Puhanud ning värske peaga teeme enamasti nutikamaid otsuseid ja valikuid kui pinges ja väsinuna,” lisas Trumm.
Näituse tekstid: Ülle Kask, Anna Rinaldo
Ekspert: Triin Vihalemm
Kujundaja: Ranno Päi, disainiagentuur Brand New
Lugu on pärit Eesti Tervisemuuseumi leheküljelt
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta