Täna kell 15 toimub  Tallinnas, Sokos Hotel Virus elektrisõidukite võimalusi tutvustava ingliskeelne seminar „The Challenges of Electromobility in the Nordic Countries". Seminari eesmärgiks on tekitada välisriikide ettevõtjates huvi Eesti arengute vastu elektrisõidukite valdkonnas, teatab EAS.

Eesti on hiljuti algatanud mitu projekti elektromobiilsuse valdkonnas, andes omavalitsuste sotsiaaltöötajate kasutada 507 Mitsubishi elektrisõidukit, jagades 500 eraisikule toetust elektrisõiduki ostmiseks ning alustades paralleelselt suuremahulist elektrisõidukite kiirlaadimisvõrgustiku väljaarendamist.

Võimalus arenguhüppeks

„Need projektid lubavad Eestil teha kiire arenguhüppe, et saada nii elektrisõidukite kui laadimisjaamade osas üheks tihedamini asustatud riigiks," kommenteeris EASi juhatuse liige Maria Alajõe.

„Nimetatud projektid loovad head eeldused elektrisõidukite taristu arendamiseks ja testimiseks Eestis. Rajatav tark võrk ja meie unikaalne IT-kogemus annavad tõuke uute teenuste väljaarendamiseks Eestis, mis loob võimaluse valdkondlikuks arenguhüppeks," põhjendas Alajõe.

Järgneb Tallinn-Monte Carlo elektrisõidukite ralli

Seminarile on oodatud välisriikide ettevõtjate ja huviliste ning välissaatkondade esindajad, samuti on kutsutud osalema teemaga seotud spetsialistid ja ettevõtjad Eestist.

Seminar peetakse Tallinn-Monte Carlo elektrisõidukite ralli eelõhtul. Avaettekande teeb IBMi asepresident Cathy Rodgers, kes tutvustab ja selgitab IBMi tegevusi targa planeedi suunas.

Teisena annab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja Jarmo Tuisk ülevaate Eestis elektrisõidukite vallas planeeritavatest tegevustest. Seminari lõpetab paneel, mida juhib pika elektrisõidukite alase kogemusega mentor Christer Asplund Rootsist. Paneelis arutatakse elektrisõidukite jätkusuutlikkuse üle Põhjamaades.

Esimene samm tutvustamaks ennast maailmale

Seminar on esimene samm, millega Eesti tutvustab end maailmale elektromobiilsuse arendajana ning pakub mõtteid, kuidas lõimida elektrisõidukite valdkond e- ja m-teenuste ning tarkade võrkude arendusega.

Seminarile eelneb ralli peakorraldaja, Monaco aukonsul Eestis Jüri Tamme korraldatav pressikonverents 1. juunil kl 14 Nordic Hotel Forumis, kus muuhulgas tutvustatakse rallile startivaid autosid. Tallinn - Monte Carlo elektriautode ralli avastart antakse 2. juunil kell 14 Estonia teatri eest.