Täna toimuval minikonverentsil ”Vabatahtlik kui sotsiaalne investor” tutvustatakse vabatahtlikku tegevust Eestis ja arutletakse vabatahtliku tegevuse potentsiaali üle.

Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse (VTA) poolt tellitud uuringu järgi on pea pooled eestimaalased kokku puutunud vabatahtliku tegevusega, kuid pikaajalisi pühendunud vabatahtlikke, kellele vabatahtlikuna tegutsemine on eluviisiks, on meil vähe.

Viimasel ajal on meedias levinud  ideed, et vabaühendused võiksid töötuid rohkem kaasata vabatahtlikena oma organisatsiooni eesmärkide täitmisse. „Vabatahtlike oskuslik kaasamine aitab vabaühendustel paremini oma missiooni täita,“ on VTA juhataja Tuulike Mänd  veendunud. „Samas pakub vabatahtlik tegevus inimestele rohkelt erinevaid võimalusi, alates uute oskuste õppimisest ja lõpetades suhtlusvõrgustike loomisega – see kõik võib aidata ka töötutel uuesti tööturule siseneda,“ lisab Mänd.

Minikonverentsi korraldaja Rasmus Pedaniku sõnul seisneb ühiskondlikul tasandil vabatahtliku tegevuse suurim väärtus sotsiaalse kapitali ja sidususe loomises. „Suurem sotsiaalne sidusus tagab parema elu ja ettevõtluskeskkonna. Lisaks aitab vabatahtlikuna tegutsemine kaasa heaks kodanikuks kasvamisele ja on rohuks ühiskonnast võõrandumise vastu. Inimese tasandil aitab see kaasa eneseteostusele“, selgitab ta vabatahtliku tegevuse tähtsust. „Vabatahtlikud on reeglina aktiivsemad, õnnelikumad ja eluga rohkem rahul“, lisab Pedanik.

Minikonverents toimub 4. detsembril algusega kell 15.00 Tallinnas Sokos Hotel Viru Konverentsikeskuses.

Konverentsi kava

•             Minikonverents algab kell 15.00 regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri avasõnadega.

•             Annika Uudelepp Praxisest räägib sellest, miks vabatahtlikku tegevust on ühiskonnas vaja.

•             Maie Kiisel (TÜ Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituut, vabatahtliku tegevuse nõukoja liige) analüüsib erinevate arvamusuuringute põhjal, millistes aspektides on kinni vabatahtlike kaasamise aktiivsus.

•             Maris Ojamuru Swedbankist räägib sellest, miks ja kuidas Swedbank vabatahtlikku tegevust väärtustab.

•             Tallinn 2011 vabatahtlike koordinaator Piret Ehavald tutvustab kultuuripealinna vabatahtlike programmi.

•             Teeme Ära! Minu Eesti koordinaator Eva Truuverk räägib tänavu kevadel toimunud mõttetalgutel kogutud ideedest ning nendega seotud vabatahtlike tegutsemisvõimalustest.

•             Tuulike Mänd Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskusest tutvustab vabatahtliku passi ning sellest saadavat kasu nii vabatahtlikule kui organisatsioonile.

•             Konverentsi moderaator on juhtide koolitaja Raimo Ülavere ja konverents lõpeb tema juhitud paneeldiskussiooniga.

5. detsembril tähistatakse rahvusvahelist vabatahtlike päeva, et juhtida tähelepanu heategudele meie ümber ning tänada neid pühendunud inimesi, kes on vabatahtlikuna tegutsedes kaasa aidanud maailma paremaks muutmisele.

6. detsembril leiab aset pidulik üleriigiline vabatahtlike tunnustamisüritus, kus avaldame austust 17-le eeskuju andvale vabatahtlikule. Ürituse patroon on Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves. Pidulik üritus toimub Tallinna Õpetajate Majas (Raekoja plats 14) kell 15.00. Ajakirjanikud on oodatud! Aasta vabatahtlike tutvustused ja rohkem informatsiooni vabatahtlike tunnustamise kohta leiab alates 6. detsembrist Vabatahtlike Värvast aadressil www.vabatahtlikud.ee.