MTÜ Krišna Teadvuse Eesti Kogudus korraldab 19. juunil Tallinnas, Tammsaare pargis india päritoluga Kaarikute Festivali Ratha Yatra, millest on oodatud osa võtma kõik tallinnlased ja pealinna külalised koos oma sõprade ja peredega. Festivalil osalemine on kõigile tasuta.

Festivali kavas on suurejooneline rongkäik imeilusa kaarikuga läbi vanalinna (15.00 - 17.00), india kirtana ja bhadžana muusika ning laulud, mantra ja bhakti-jooga tutvustused, india bharat-natyam tantsu esinemised, näo- ja käemaalingute meistrid, lai valik tarku raamatuid, maitsvaid taimetoitusid pakub välikohvik "Gauranga”, korraldatud on eraldi festivalitelk lastele.

Erikülalisteks on maailmakuulus õpetaja Tema Pühadus Bhakti Caitanya Swami (Uus-Meremaa) ning laulvad rändmungad Leedust, Lätist, Venemaalt ja Eestist.

Üritus algab kell 15.00 erakordse muusikalise ja tantsulise kaarikurongkäikuga Tammsaare pargist mööda Viru tänavat Raekoja platsile ja sealt tagasi parki. Kultuuriprogramm Tammsaare pargis algab kell 17.00 ning kestab kuni kella 20.30ni. Infotelk ja välikohvik on avatud kella 15.00st kuni kella 20.30ni.

Ratha Yatra on kõige headtoovam india festivalidest. Kaarikute festivali aluseks on püha, mis sai alguse Indiast Puri linnast tuhandeid aastaid tagasi. Tänapäeval, igal suvel toob see Ida-Indias, Orissa osariigi pühas Džagannatha Puri linnas kokku mitmeid miljoneid inimesi. Sel päeval sõidutatakse jumal Džagannatha tohutu suurt kuju puust kaarikul läbi linna.

Möödasõitvat kaarikut tervitatakse laternatega, sellele heidetakse lilli. Kõik püüavad saada mõneks ajaks kaariku ohje enda kätte - see toob ellu heaolu ja tõelist õnne.