Elektriautode maraton 2012 on läbinud edukalt Baltikumi ja Poola ning jätkab täna hommikul teekonda Bratislavast Viini suunas. Tallinnast Wroclawini ulatunud Fortum Baltic etapi parimaks osutus Olympic Casino Tesla. Teise koha sai Tallinna linna Pobeda ja kolmanda Fortumi Nissan Leaf.

Kogu maratoni finish toimub 10. juunil Monte Carlos Vürsti palee ees. Maratoni võidutrofee autor on kunstnik Tauno Kangro. Kõikides linnades jäävad maratoni meenutama ja tagasi ootama stardilipud, mis maratoni korraldajate poolt antakse üle linnade esindajatele.

Elektriautode maraton
Foto: electricmarathon.eu

Maratoni korraldaja Jüri Tamme sõnul on Elektriautode maratoni 2012 siiani väga hästi vastu võetud. „Meie auks on toimunud suuri rahvaüritusi koos puhkpilliorkestrite ja tantsutüdrukutega, korraldatud laste joonistustvõistlust ning temaatilisi seminare. Jelgavast asus pärast elektriautode starti teele ka ligi 1000 jalgratturit, kelle eesmärk on samuti propageerida keskkonnasõbralikku mõtteviisi,“ rääkis Jüri Tamm. „Pea kõikides linnades on meid vastuvõtnud kohalikud linnapead ning osad neist on ka ise seejärel maratoni stardijoonele asunud.“

Elektriautode maratoni 2012 etappide tulemusi ja fotosid saab näha maratoni kodulehelt: www.electricmarathon.eu ning Facebookist: www.facebook.com/electricmarathon.

Seoses Elektriautode Maratoniga 2012 on kõigil huviliselt võimalus osaleda fotokonkursil. Tingimuseks on, et foto peab olema seotud elektirautodega. Auhinnaks on Pentaxi kaamera K-01 koos 18-55 mm läätsega. Kõik osalejad saavad oma pildid üles laadida fotovõistluse kodulehel www.electricmarathon.eu/snapshot. Piltide arv ühe osaleja suhtes ei ole piiratud. Korraldajad valivad kõikidest saabunud fotodest välja 2 võidutööd ning fotovõistluse peasponsor Pentax valib välja oma lemmiku. Võistlus kestab kuni 15. juunini. Lisaks avalikkusele suunatud fotovõistlusele toimub ka professionaalide võistlus. Sel juhul peab foto olema seotud Electric Marathon 2012 sõidu ning linnaga, kus pilt on tehtud. Soovituslikult peaks olema linn pildilt äratuntav ning pilt peaks olema dünaamiline.

Tänavune elektriautode maraton Tallinnast Monte Carlosse toimub 1.-10. juunil ja läbib 10 riiki ning 29 linna, k a selle aasta Euroopa Kultuuripealinn Maribor. Eelmise aastaga võrreldes on toimunud muutused marsruudis – Skandinaavia riikide asemel kulgeb tänavu maraton läbi Baltikumi ja Poola. Kogu võistluse finish ja auhinnatseremoonia toimub Monaco Vürsti Palee esisel väljakul, kuhu tavaliselt autosid ei lubata!