Eile, 20. septembril koristasid Eestimaa Looduse Fondi (ELF) vabatahtlikud rahvusvahelise merekoristuspäeva jätkuna  rannaala Tabasalu looduspargis, mis on üks omapärasemaid ja mitmekülgsemaid rannikualasid Tallinna lähiümbruses.

ELFi naftaprojekti juht Agni Kaldma kommenteeris üritust: "Meres leiduvad jäätmed pole ebameeldivad ja ohtlikud mitte ainult inimestele, vaid ka erinevatele mereliikidele ning kogu mere ökosüsteemile. Selle üritusega üritame lisaks otsesele kasule aidata teadvustada meie mere kaitsmise olulisust."

Igal aastal kolmandal septembrikuu laupäeval koristavad sajad tuhanded vabatahtlikud üle maailma oma kodukandi veekogusid.  Idee algataja on USA-s asuv valitsusväline organisatsioon Ocean Conservancy, kes seisab hea merede ja mereelanike heaolu ning kaitse eest. Ühing on kutsunud üles teisi aktiivseid looduse- ja merearmastajaid üheskoos rannaalasid puhastama, selleks valitakse üks päev, mil igaüks omade jõududega omal maal oma valitud rannaala koristab. Ühisest tegutsemisest kasvab lisaks otsesele kasule üks ja ühine üleilmne sõnum. Eelmisel aastal lõi ürituses kaasa rohkem kui 400 000 inimese üle maailma, üritused toimusid sajas riigis. 

Laupäeval puhastasid Eesti sukeldujad juba sadamaalasid, ELF jätkas enda üritusega pühapäeval.

SA Eestimaa Looduse Fond on 1991. aastal asutatud valitsusväline, nii poliitiliselt kui majanduslikult sõltumatu keskkonnakaitse organisatsioon.