Eestimaa Looduse Fondi talgute suvekool tuleb taas! Juba viiendat korda saavad talgusõbrad kesksuvel kokku, et üheskoos vikatitega puisniidul heina niita, töö tegemise vahele põnevaid ettekandeid ja pärimusmuusikat kuulata ning head seltskonda nautida.

Suvekool toimub ka sel aastal Palupõhjas, Tartumaal. See on üks ehe paik Emajõe kaldal sügaval Alam-Pedja Looduskaitsealal. Niitmistööd teeme Palupõhja ümbruse niitudel, suvekooli elu keerleb Palupõhja Looduskooli territooriumil.

Suvekooli tulijad saavad lisaks niitmistöödele osa põnevast programmist. Et talgutööks hästi valmis olla, räägivad hiina võimlemiskunstide juhendajad Urmas Lest  ning Udo Uffert esimesel õhtul sellest, kuidas „tervislikult tööd murda” ehk kuidas niitmine, kehaline tervis ja heaolu kokku käivad. Kuna talgutöö toimub puisniitudel, kõneleb teadlane Aveliina Helm puisniitude ökoloogiast ning nende hooldamise vajadusest. ELFi talguaasta fookusteemaks on sel aastal kimalased, nii tuleb põnevat kimalastemaailma avama entomoloog Allan Selin. Viimasel päeval matkame Palupõhja ümbruse radadel kohaliku elaniku Jaak Volmeri vedamisel, kellelt kuuleme põnevaid lugusid kohaliku elustiku kohta. Suvekooli õhtuprogrammi täidavad filmi- ja aruteluõhtu tuntud loodusfilmimehe Remek Meeliga, kes jagab oma Emajõe-lugu, ning hinge paitav pärimusmuusika. Laupäeva õhtul toimub ka mõõduvõtt käsitsi heinaniitmises.

Julgustame suvekoolist osa võtma ka lastega peresid, sest talgutööde ajal toimuvad lastele spetsiaalsed juhendatud mängulised loodusvaatlused.

Ees ootab pikk nädalalõpp täis niitmist, loodust, põnevaid esinejaid ning head seltskonda! Tule ka!

Kõik, kes soovivad pärast suvekooli Palupõhja kauemaks jääda, saavad osa võtta järeltalgutest, mille käigus lõpetame suvekooli ajal alustatud heinatöö.

Suvekooli aitab kaasrahastada projekt NaturallyEst-LIFE. NaturallyEst-LIFE "Piloting Natura2000 communication in Estonia" (projekti nr LIFE16-GIE_EE_000665 ) rahastavad Euroopa Liidu LIFE programm ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.