Selle nädala kolmapäevast pühapäevani ehk 1.–5. juulini on külastajatele erandlikult kuni südaööni avatud RMK Elistvere loomapark Jõgevamaal, kus näeb teiste loomade seas ka Eesti metsade kiskjaid ilvest ja karu.

  • Maamajandus
  • 1. juuli 2015
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

RMK Elistvere loomapargi majandusjuht Sirje Sauli sõnul sobib kätte jõudnud suvesoe ja puhkuste aeg hästi selleks, et valgetel suveöödel loomade öiseid tegemisi uudistada. “Eks loomad muutu vastu ööd ikka aktiivsemaks, hääled pimeduses võimenduvad ja nii on elamus suveöisest loomapargist hoopis teistsugune kui muidu,” sõnas Saul.

Loomad Elistveres
FOTO: Ilves Gella

Loomapargis saab võimalikult looduslikus keskkonnas näha euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, halljänest ja faasanit. Siseruumides võib tutvuda näriliste ekspositsiooniga.

Loomad Elistveres
FOTO: Kabehirved

Vastsündinud loomalastest elavad Elistveres praegu kaks metsseapõrsast, aga valitseva seakatkuohu tõttu külastajaid nende ligi kahjuks lasta ei saa. „Uute asukatena toimetavad meie juures ka kolm noort ja rõõmsat nugist, kellega kindlasti tasub tutvust teha,” lisas Saul.

Loomad Elistveres
FOTO: Põder Tuule

RMK Elistvere loomapark asub RMK Tartu-Jõgeva puhkealal Elistveres, Jõgevamaal. Sissepääs loomaparki lõppeb pool tundi enne pargi sulgemist, suveööl kehtivad tavalised piletihinnad. Elistvere loomapark on avatud iga päev, juunist augustini on tavapärased lahtiolekuajad kl 10-20.

Eelmisel aastal külastas Elistvere loomaparki kokku üle 55 000 inimese.