Uue aastaga algas kandideerimine Eesti ettevõtte Elsavie uude Tervisekiirendi programmi, mis pakub osalejatele esmakordselt võimalust saada mikrobioomi ehk kõhuelustiku testi ja vereanalüüside tulemuste põhjal personaalseid soovitusi oma toitumise ja terviseharjumuste muutmiseks.
- Tarbimine ja tervis
- 13. jaanuar 2022
- Foto: Pressifoto
Eesti teaduskeskusest TFTAK välja kasvanud ettevõtte Elsavie tegevjuhi Priit Lumi sõnul annab mikrobioomile ehk inimeste soolestikus toimuvale keskendumine Tervisekiirendi programmile täiesti uue vaatenurga, kuidas oma tervisest mõelda.
„Teadus on juba ammu kindlaks teinud, et 70% meie immuunsüsteemist asub meie kõhus ning samuti mõjutab soolestikus toimuv otseselt ka meie vaimset tervist. Seega on igati õige väita, et tervis algab meie kõhust,“ kinnitas Lumi.
Eelmisel aastal toimunud 8-nädalases pilootprogrammis osales 15 inimest, kelle tervisenäitajad ja enesetunne muutusid programmi jooksul paremaks. Lumi sõnul näitas novembris lõppenud Tervisekiirendi pilootprogramm häid tulemusi ning juba veeburaris alustatakse järgmisega.
„Need, kes keskendusid programmi ajal personaalsete soovituste järgi oma toitumise muutmisele, nägid ka häid tulemusi kas terviseanalüüsides või kogesid seda paremas enesetundes. Huvitav oli veel see, et mitmete osalejate jaoks muutus üldine arusaam tervisest ning nad õppisid rohkem tähele panema ja analüüsima oma keha vajadusi, mida nad varasemalt teha ei osanud,“ kirjeldas Lumi pilootprogrammi osalejate kogemusi, millest saab rohkem lugeda Elsavie blogist.
Veebruari keskel algav uus Tervisekiirendi programm koosneb enne ja pärast mikrobioomi testist ning vereanalüüsidest, mille põhjal antakse osalejatele personaalseid soovitusi toitumise parandamiseks. Lisaks toimuvad iganädalased seminarid ja grupiarutelud, mis keskenduvad targemate toitumisharjumuste loomisele ning annavad ülevaate teiste mikrobioomi mõjutavate tervise valdkondade kohta.
„Meie eesmärgiks on muuta inimeste mõtteviisi tervisest ja näidata, kui palju saab igaüks ise toitumise ning igapäevaste väikeste toetavate harjumustega oma füüsilise ja vaimse heaolu heaks tegelikult ära teha. Oleme näinud, et terved inimesed sageli oma tervisele ei mõtle ning kahjuks tuleb viimane meelde alles siis, kui on juba arsti abi vaja. Meie suuname inimesi oma tervist juhtima, et elataks mitte lihtsalt kaua, vaid ka tervena,“ rääkis Lumi.
Pilootprogrammis osalenute kogemuslugusid loe siit.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta