Kahe nädala pärast samal ajal on EMSL-i tänavuse suvekooli, Eesti vabaühenduste ühe peamise suvise koolituse ja kohtumise, esimene päev juba täies hoos.
Kahe nädala pärast samal ajal on EMSL-i tänavuse suvekooli, Eesti vabaühenduste ühe peamise suvise koolituse ja kohtumise, esimene päev juba täies hoos.
- Bioneeri uudised
- 15. august 2011
Tänavu 26.-27. augustini Rakveres toimuva suvekooli peateemaks on ärisektorist professionaalsete vabatahtlike kaasamine ja hoidmine – teisisõnu see, kuidas tuua oma vabaühenduse juurde appi häid juhtimis-, finants-, juura-, kommunikatsiooni-, personali- ja muid spetsialiste, teatas EMSL.
Kõik huvilised palutud end suvekoolis osalemiseks kirja panema www.ngo.ee/suvekool.
Suvekoolis on võimalik valida nelja kahetunnise töötoa vahel. Hommikupoolsetes keskendutakse küsimustele, mis on olulised vabaühendusele kui organisatsioonile, pärastlõunastes küsimustele, mis puudutavad eelkõige vabatahtlikega töötavat inimest. Nagu ikka, on töötubade eestvedajateks inimesed, kel on endal sellest teemast head kogemust, tõenäoliselt parimat Eestis, ning neist kogemustest seal räägitaksegi.
Hommikuste töötubade teemad on:
kuidas leida ärisektoriga ühist keelt? Millist eeltööd tuleks selleks teha oma ühenduses, kuidas ettevõtte poole pöörduda, kuidas koostöösuhtele alus panna? Töötuba viib läbi Heateo Sihtasutus - organisatsioon, kellele tavaliselt ükski ettevõte "ei" ei ütle.
kuidas kutsuda äriettevõtte spetsialisti endale vabatahtlikuks, nii et ta tõesti tahaks tulla? Kuidas ettevõtet ja ta inimesi, nende pädevusi, soove ja vajadusi tundma õppida, leida koostöös sobiv vorm ja maht? Selles töötoas vaadatakse teemale äriorganisatsiooni pilgu läbi ning meid aitab selles AS Tallinna Vesi.
kuidas luua mõlemale poolele kasulikke partnersuhteid? Selles töötoas antaksee ülevaate kõikvõimalikest koostöövormidest ja neist tõusvast kasust nii vabaühenduse kui ka äriettevõtte jaoks. Seda teevad Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse inimesed.
kuidas vabatahtliku tegevuse väärtust ja mõju mõõta? Kas kellegi abist oli kasu või ei, saame ilmselt ise alati aru, kuid et seda veenvalt ka teistele näidata (olgu siis projektis mitterahalise kaasfinantseeringuna, oma aastaaruandes, abilistele ja nende ettevõttele tagasisidet andes või uusi vabatahtlikke värvates), on veidi keerulisem, seepärast sellest räägitaksegi. Töötoa läbiviijaga on meil hetkel veel läbirääkimised pooleli, tema nime kuulete varsti.
Peale lõunat saab aga valida selliste teemade vahel:
kuidas viia läbi raskeid vestluseid? Kuidas lahendada ebameeldivaid olukordi, kus vabatahtlik pole lubatud ajal kohale ilmunud, tema tehtu ei vasta ootustele, ta väsib ära just kõige kiirema perioodi eel jne, jne. Delikaatset teemat aitab lihtsaks teha Tartu Ülikooli personaliosakonna juhataja Mari Nõmm.
kuidas vabatahtlikke paremini juhendada ja mida juhendaja sellest õppida saab? Heade spetsialistidega töötamine on ilmselt üks paremaid võimalusi ka ise areneda ja paremaks saada. Kuidas seda kasulikuks õpikogemuseks pöörata, sellest räägime töötoas - läbiviija on hetkel veel kinnitamisel.
kuidas vabatahtlik oma tööst võimalikult palju kasu saaks? Palka ei saa, aga palju muud head küll – ja seda rohkem, mida teadlikumalt oskab vabatahtlik neid kasusid tähele panna. Marek Mekk Sebra Koolitustest tutvustab, kuidas nemad aitavad vabatahtlike omandatud oskusi ja teadmisi lahti mõtestada ja jäädvustada.
kuidas vabatahtlikku tänada, nii et see tal kunagi meelest ei lähe (ja seda ikka heas mõttes)? Siin astub töötoaliste ette EMSL-i oma Elina Kivinukk, kes suudab alati üllatada uute loovust ärgitavate meetoditega, mida rakendades räägitakse abiliste tänamisest ja tunnustamisest.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta