Täna, lastekaitsepäeval kogunevad viiendate klasside lapsed üle Eesti Energia Avastuskeskusesse, et panna punkt tänavusele keskkonnateemalisele programmile Prügi VaheTund. Kohapeal tunnustatakse parimaid keskkonna teemaliste lauamängude loojaid ja seigeldakse üheskoos kaasahaaravas prügimängus läbi avastuskeskuse.

Kolmandat aastat toimunud koolilapsi haaranud Prügi VaheTund on jõudnud kaasata juba üle 13 000 lapse. Peamiselt viiendatele klassidele suunatud keskkonnateemaline programm kutsub õpilasi prügi teemal kaasa mõtlema ning leidma lahendusi, kuidas seda vähendada.

Sel hooajal olid kõik programmis osalenud lapsed oodatud meisterdama vahvaid lauamänge, mis aitaksid propageerida keskkonnasäästlikke eluviise. Parimale lauamängule paneb žürii välja 500 eurot, mille eest saab võitja valida endale ise sobiva auhinna. Võitja kuulutatakse välja täna Energia Avastuskeskuses kell 16.30.

Lõpuürituse päevakava 1. juunil:

13:45-14:00 Kogunemine Energia Avastuskeskusesse, Tallinnas Põhja pst 29

14:00-14:10 Energia Avastuskeskuse välgudemonstratsioon

14:10-14:30 Lõpuürituse avamine ja üllatus õpilastele!

14:30-16:00 Orienteerumismäng Energia Avastuskeskuses

16:00 Suupistete söömine ja keskusega tutvumine

16:30 Orienteerumismängu võitjatiimi ja lauamängu võitja välja kuulutamine

17:00 Ürituse orienteeruv lõpp

Tänavu külastati 124 kooli. Prügi VaheTund on ainus omalaadne programm Eestis selle poolest, et programmi fookus on jäätmetekke ennetamisel - mida iga inimene ise saaks teha selleks, et meil prügi vähem tekiks ja miks see oluline on. 45-minutiline koolitund sisaldab naljakaid ning kohati šokeerivaid pilte, huvitavaid ja mõtlemapanevaid videoid ning elavat arutelu.

Prügi VaheTunni projekt on inspireeritud ja tehtud koostöös Teeme Ära Sihtasutusega, mis juhib ka Eesti “Teeme ära!” koristusaktsioonist alguse saanud rahvusvahelist kodanikuliikumist Teeme Ära Maailmakoristus (Let’s Do It! World). Maailmakoristus on sihtasutuse tuntuim projekt, millesse on haaratud 112 riiki ning kokku ligikaudu 11,5 miljonit osalejat.

Ajakirjanikel palume kohale jõudes endast piletikassas märku anda, et olete Prügi VaheTunni lõpuüritusele, mis tagab teile tasuta pääsme keskusesse.

Rohkem infot Prügi VaheTunnist leiab koduleheküljelt.