Swedbank alustas taas alates märtsi algusest energiasäästule suunatud laenude pakkumist, mille pangapoolne intress on esimesel aastal 0%. Varem väga populaarseks osutunud toodetega soovib Swedbank soodustada veelgi kiiremat üleminekut keskkonnasõbralikematele lahendustele.

Eripakkumine on suurepärane võimalus renoveerida oma olemasolevat maja energiatõhusamaks või soetada A-energiaklassi vara.

“Näeme oma klientide pealt, et huvi roheliste finantseerimistoodete vastu on suur ning meie pakkumine vabastada kliendid esimesel aastal pangapoolsest intressimarginaalist aitab veelgi rohkematel inimestel teha jätkusuutlikumaid valikuid,” rääkis Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Aastase nullmarginaaliga on võimalik saada kodulaenu, kui selle eest on plaanis soetada või hakata ehitama A-energiaklassi vara. “KredExi käendusega võib omafinantseering olla 10%, KredExi käenduseta on minimaalne omafinantseering 15%, lisatagatisega võib omafinantseering olla ka 0%,“ selgitas Ulla.

Eripakkumine kehtib lisaks samuti kodu energiatõhususe laenudele. “Antud laenu abil on võimalik teha suuremaid renoveerimistöid. Selle abil on võimalik näiteks uuendada katust, maja soojustada, vahetada aknaid ja uksi, mis kõik on energiatõhususe saavutamisel olulised sammud,” lisas Ulla.

Kodu energiatõhusaks muutmiseks või energiatõhusa kodu ostmiseks võetavat nullmarginaaliga laenu saab taotleda kuni selle aasta lõpuni ehk 31. detsembrini. Esimesel aastal on nende jätkusuutlike toodete pangapoolne intress 0% ja sellele lisandub 6 kuu euribor.