Kuni 5. veebruarini saab Eesti Teadusagentuurile (ETAG) esitada taotlusi teaduse populariseerimise projektikonkursile, mille eesmärk on toetada tegevusi, mis aitavad tutvustada teadust ning haaraval moel selgitada laiemale avalikkusele keerulisi teadusteemasid.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 4. jaanuar 2025
- Foto: Janek Jõgisaar, Bioneer.ee
Konkursiga toetatakse teaduse, teadussaavutuste ja teadlaste töö populariseerimist ning huvi äratamist teadustegevuse ja teadlase elukutse vastu, sealhulgas tegevusi, millega äratada nooremate kooliõpilaste huvi teaduse ja tehnoloogia vastu. Oodatud on ka projektid, mis aitavad propageerida eesti keele kasutamist teaduskeelena ning tutvustada interdistsiplinaarseid uurimissuundi.
Ühe uuendusena tuleb audiovisuaalsete materjalide koostamise kategoorias nüüdsest esitada taotlusega koos ka kommunikatsiooniplaan, kus tuleb muuhulgas välja tuua nii konkreetsed kanalid, kui ka koostööpartnerid, kellega koostöös loodavat sisu avalikkusega jagama hakatakse.
"On väga rõõmustav, et projektikonkursi toetuse abil on aastate jooksul loodud väga haaravat ja õpetlikku sisu ning taotlejate huvi konkursi vastu on jätkuvalt suur. Et aga põnevad saated, harivad klipid ja muu sarnane jõuaks veelgi rohkemate inimesteni ja täidaks oma eesmärki, siis nüüdsest hindame me lisaks sisule ja ideele enam ka seda, kuivõrd hästi on planeeritud audiovisuaalsete materjalide puhul nende edasine levitamine," selgitas projektikonkursi komisjoni juht Annely Allik.
Toetust saab taotleda järgnevateks tegevusteks:
- Teadust populariseerivate tegevuste korraldamine.
- Audiovisuaalsete materjalide loomine (sh televisiooni, raadiosse, sotsiaalmeediasse jt kanalitesse).
- Näituste tegemisega seotud tegevused (nt väikesemahuliste eksponaatide soetamine).
- Populaarteaduslike raamatute kirjastamine.
Projektitaotlustele omapoolne panus on soovitatav, kuid mitte kohustuslik. Olles samale tegevusele kuskilt mujalt finantseeringut küsinud ja/või saanud, peab see info kajastuma ka taotluses.
Eelmisel aastal said toetust muuhulgas Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiaasutuse projekt „Tuleviku tegijate avastusõpe, tehnika- ja tehnoloogialaborid ning innovatsioonipäev Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuses“, Eesti Inseneride Liidu inseneri infopäeva rändürituse töötubade populariseerimine, lasteraamat „Laps küsib, teadlane vastab“ ja paljud muud põnevad projektid.
Toetust on võimalik taotleda kuni 20 000 eurot ühe projekti kohta. Konkursi kogueelarve on tänavu 215 000 eurot. Projektitaotluse esitamise tähtaeg on 5. veebruar (k.a). Täpse info konkursil osalemise kohta leiab konkursi lehelt.
Rahastamisotsuse saanud projektidega sõlmib lepingud Eesti Teadusagentuur. Lepingu lisadeks on taotlus ja aruandevorm. Projekti kestus on üks aasta.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta