Esitleti Uma Pido sümbolpilli - lõõtspilli

Laupäeval, 10. aprillil esitleti Kanepi Seltsimajas II Uma Pido sümbolpilli – lõõtspilli – maketti. Kohalolijate hinnangul on lõõtsameister Heino Tartes hakkama saanud väga filigraanse tööga.

"Kuldsete kätega pillimeister ei ole ka Uma Pido rongkäigu tarvis valminud pillimaketi valmistamisel endale allahindlust teinud - väga ilus töö!" kiitis Uma Pido projektijuht Triinu Ojar.

Uma Pido sümbolpilli esitleti Lõõtspilliseltsi korraldatava lõõtspillimängijate kursuse III lennu lõpukontserdil. Kontserdil esinesid suur osa kursusel osalenutest ning õpetajatest, korraga esines laval üle kümne lõõtsamängija. Veel esines kontserdil Uma Pido mõnede lauludega Kanepi segakoor.

Lõõtspill on valitud peo sümbolpilliks, sest lõõtspillimäng on Lõuna-Eestis jälle uuesti populaarsust kogumas. Ka tahetakse niimoodi meeles pidada Põlva kihelkonnast pärit legendaarset pillimeistrit August Teppot ja tema poolt välja arendatud nn Teppo tüüpi lõõtspilli.

29. mail peetava Uma Pido kontserdi ainsaks eestikeelseks lauluks on Eesti hümn, mida on plaanis saata ikka lõõtsadel. Saverna lõõtspillimeistri ja -mängija Heino Tartese poolt valminud maketti kantakse Uma Pido rongkäigus.

 

 

Esitleti Uma Pido sümbolpilli - lõõtspilli