Eile südaöösel lõppenud pärimusmuusika auhinna Etnokulp väljaselgitamisel osales rekordarv inimesi. Oma hääle andsid parimate selgumiseks 3153 inimest. Varasem hääletusrekord pärines aastast 2017, kui Etnokulpide valimisse ütles oma sõna sekka 2581 inimest.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja sõnul teeb selline hääletanute arvu kasv loomulikult ainult rõõmu. "See näitab et pärimusmuusika läheb järjest enamatele inimestele korda ja artistidel on lojaalsed fännid, kes hea meelega oma lemmikuid toetavad. Muusikud ise teevad oma asja isuga ja väga kvaliteetselt, see paistab ka väljapoole. Eks seepärast neid ka märgatakse.", rääkis Noormaa.

Etnokulbid aasta jooksul parima soorituse teinud muusikutele jagatakse kätte 4.oktoobri õhtul Viljandis, Pärimusmuusika Aidas toimuval Lõikuspeol. Kulbid antakse seekord välja seitsmes kategoorias: aasta artist, aasta album, aasta lugu, ehe pärimusmuusika, aasta debüütplaat, aasta muusik ning aasta uusfolk artist. Traditsiooniks saanud kaks erikulpi annavad oma lemmikutele Eesti Pärimusmuusika Keskus ning Raadio 2.

Pärimusmuusika Lõikuspidu, mis toimub sel reedel ja laupäeval, toob Viljandisse suvisel pärimusmuusika festivalil käinud jutuvestja Tuupi Suurbritanniast, märulibändi Dobranotchi Venemaalt, eriprojekte, noortebände ning hetke kuumimaid eesti pärimusmuusika nimesid, nende hulgas ainult häid lugusid esitav Puuluup, vaimustav ja leidlik Duo Ruut, mööda Eestit tiirutav Eesti ETNO ringreis ning oma uut albumit esitlev Mandotrio. Spetsiaalselt Pärimusmuusika Lõikuspeoks valmistub hoogsalt uuenduslik pärimusmuusika kaverbänd "3-4". Arno Tamm, Ahto Abner, Lauri Kadalipp, Lee Taul ja Mati Tubli lubavad eepilist kontserti, kus nad mängivad muusikat nii Trad.Attack-ilt kui Vägilastelt, pigistavad roki välja nii VLÜ-st kui Puuluupist, heidavad sekka näpuotsaga Paabelit ja Oorti ning lasevad Untsakate kombel tantsupillil öösse hüüda.

Etnokulpide tseremoonia toimub tänavu 11. korda ja seda juhib Tarmo Tiisler.