Mai on rahvusvaheline keskkonnakuu ja selle tähistamiseks näidatakse ETV2-s  traditsiooniliselt keskkonnateemalisi dokumentaalfilme.

Neljapäevaõhtune dokkaadri-programm keskendub teemale korporatsioonid versus loodus - milline on suurte korporatsiooni poolt keskkonnale tekitatud kahju, kuidas me oleme nõus raha eest lõhkuma maad, millel kõnnime.

AegRuumi valikus pühapäeva hommikuti on  filme vee- ja toidukriisist, jäätmeprobleemidest, mesilaste kadumisest ja ökosüsteemi kahjustumisest. Filmid on rahvuvaheliselt mitmete auhindadega pärjatud.

 Täna (neljapäeva) õhtul näitab ETV2 dokkaadrit "Igavene haud" (Into Eternity, Soome/Taani 2010), mis räägib eestimaalastelegi üha südamelähedasemaks muutuvast teemast.

Igal aastal tekib kogu maailma tuumajaamades tohutult radioaktiivseid jäätmeid, mis ajutiselt ladustatakse. Need kätkevad endas katastroofide ohtu.

Soomes raiutakse kaljusse esimest alalist tuumajäätmete hoiukohta. Suur maa-aluste käikude süsteem peab vastu pidama 100 000 aastat, sest nii kaua on tuumajäätmed ohtlikud. Kui hoiukoht täis saab, suletakse see igaveseks. Vähemalt nii me loodame, aga kuidas seda tagada?

Kuidas hoiatada järeltulevaid põlvesid, et me jätsime endast maha tapvad jäätmed? Mis siis, kui nad arvavad, et on leidnud meie aja püramiidid, müstilised matmispaigad, peidetud aarde? Millistest keeltest ja märkidest nad aru saaksid? Ja kui saavadki aru, kas nad siis täidavad meie instruktsioone?

Vaata filmi ETV2-st täna kell 21.30. Kordus laupäeval kell 15.30.