Finnair lendab sel nädalal esimest korda San Franciscost Helsingisse biokütusega süsinikuheite vähendamise teenuse “Push for Change” raames.

Finnairi Airbus A330 lendab nii 5. kui 7. augustil San Fransisco rahvusvahelisest lennujaamast Helsingisse Vantaa lennujaama 12-protsendilise biokütuse seguga, vähendades kahe lennuga süsinikdioksiidiheidet ligi 32 tonni.

„Algatuse „Push for Change“ käivitamine oli Finnairi jaoks oluline samm, et pakkuda klientidele võimalust reisimisel oma ökoloogilist jalajälge vähendada,“ ütles Finnairi Baltikumi ja Ida-Euroopa peadirektor Arunas Skuja. „Oleme keskkonnasõbraliku algatuse esimeste sammudega rahul. Finnairil on hea meel teele saata esimesed kaks biokütuselendu, mis on täielikult rahastatud „Push for Change“ teenusega. Loodame, et kliendid soovivad ka tulevikus lennata puhtama südametunnistusega,” lisas ta.

Finnairi biokütuse teenuse partneriteks San Franciscos on SkyNRG, World Energy ja Shell Aviation. Jätkusuutlikku biokütust toodetakse Californias kasutatud toiduõlist, mis ei konkureeri toidutootmise ega põllumajandustööstusega.

Biokütuse kasutamine vähendab vähendab CO2-heidet sõltuvalt toorainest 60-80 protsenti. Finnairi klientidel on võimalus osta biokütust 10, 20 või 65 euro eest, et vähendada heitkoguseid edasi-tagasi lendudel Soomes, Euroopas või kauglendudel.

Rohkem infot teenuse kohta.