Finnair värskendas suvehooajaks koostöös Marimekkoga äriklassi mugavuskomplektide disaini ja tutvustas uut jätkusuutlikku kosmeetikatarvikute valikut. Soome lennufirma tahab keskkonnasõbralike lahendustega nagu ümbertöödeldud materjalidest sussid ja hambaharjad vähendada plastijäätmeid ligi 4500 kg aastas. 

Äriklassi mugavuskomplektide värske disain Marimekko kujundatud tekstiilikollektsiooniga tuli välja 31. märtsil koos uue lennuliini avamisega, kui Finnair alustas kolm korda nädalas toimuvate otselendudega Helsingist Los Angelesse.

Lennufirma tutvustab korraga kahte uut Marimekko disainilahendust, vahetades neid iga kuue kuu tagant.

„Finnair soovib veel tihemini tulla välja veel laiema mustrite valikuga, et püsiklientidele leiduks alati midagi uut ja värsket. Kuna uni on niivõrd oluline osa pardakogemusest, on Finnair varustanud äriklassis silmaklapid pehmema kangaga ja kvaliteetsemate rihmadega. Ka komplekti kuuluvad kõrvaklapid on varasemast tõhusamad,“ ütles Finnairi salongidisaini arendusjuht David Kondo.   

Mugavuskomplektid on kaunistatud nelja erineva legendaarse Maija Isola mustriga 60ndatest – „Rautasänky“, „Joonas“, „Jenkka“ ja „Pieni Melooni“. Puuvillastest Marimekko kotikestest leiab Rootsi orgaanilise looduskosmeetika brändi L:A Bruket tooted, mandli-kookospähkli huulepalsami ning kummeli-lavendli niisutava kreemi.

Uue disainiga komplektid on saadaval kõigil kauglendudel Airbus A350 ja Airbus A330 lennukite pardal. Värske disain on kooskõlas äriklassi uue Marimekko tekkide-patjade tekstiilikollektsiooniga, millel on tumesinisena disainer Maija Isola klassikaline „Kaivo“ muster.

Sussid ümbertöödeldud plastikpudelitest

Finnairi salongidisaini arendusjuhi sõnul on jätkusuutlikkus kõigis selle vormides Soome lennufirma jaoks võtmetähtsusega ning see on mänginud olulist rolli ka uute mugavuskomplektide tootedisainis. Näiteks on hambahari valmistatud bioplastikust, mis sisaldab maisitärklist, ja kõrvatroppide plastpakendid on asendatud vahapaberiga.

Uued põhjamaise disainiga äriklassi sussid on valmistatud ümbertöödeldud PET-plastpudelitest. Sarnaselt mugavuskomplektidele on iga sussipaar plastiku asemel papist pakendis. „Kõigi nende muutustega saab Finnair vähendada plastijäätmeid ligi 4500 kilogrammi aastas,“ lausus Kondo.