Matkavarustuse tootja Fjällräven toetab igal aastal mitmeid keskkonnasõbralikke algatusi, mis aitavad hoida loodust või utsitavad inimesi värskes õhus liikuma. Mullu suunas Fjällräven Arctic Fox Initiative programmiga looduse hüvanguks 115 000 eurot, sellest 40 000 euroga ehitatakse Lapimaa polaarrebastele toidumajad.
- Elurikkus ja looduskaitse
- 18. veebruar 2021
- Foto: Polaarrebane/Fjällraven
Polaarrebane on kliimasoojenemise tõttu muutunud Põhjamaades ohustatud liigiks, seda eelkõige polaarrebaste peamise toiduallika, hamsterlaste sugukonda kuuluva närilise lemmingu kadumise tõttu. 2000. aastate alguses elas Põhjamaades kokku vaid 50 polaarrebast, kuid tänu inimeste poolt ehitatud toidumajadele on Rootsis ja Norras hakanud polaarrebaste arvukus jõudsalt tõusma, ainuüksi Rootsis teatakse tänaseks juba 200 isendist.
“Sama ei saa aga öelda Soomes, Lapimaal pesitsevate polaarrebaste kohta. Nende häbelike, kuid seiklushimuliste loomade säilimiseks anname hoogu Maailma Looduse Fondile Soomes (WWF Finland), kes alustatud tänuväärsete tegevustega, eeskätt polaarrebaste ellujäämiseks vajalike toidumajade paigaldamise ja korrastamisega, aga ka muude uurimustöödega jätkata saavad,“ ütles Fjällräveni Läti esindaja Lauris Pinkis.
„Polaarrebane ilutseb meie logol mitte pelgalt oma nime või koheva saba pärast, vaid sümboliseerib kõiki heade inimeste poolt algatatud kestlikke ja heategevuslikke projekte, mis aitavad hoida emake loodust ja toovad inimesed loodusega tagasi ühendusse. Igaüks meist saab looduse heaks palju ära teha, kuid koos teeme veel rohkem,“ lisas Pinkis.
Lisaks polaarrebastele toetas Fjällräven mullu veel kahte looduslähedast algatust. 25 000 eurot suunati Põhja-Ameerikas tegutsevale Power to Be organisatsioonile, kes korraldavad põnevaid loodusmatkasid ja metsalaagreid vaimse puudega või liikumisvõimetutele inimestele. Antud summa eest saab organisatsioon soetada välitegevuste läbiviimiseks vajalikku varustust.
15 000 eurot suunati Saksamaa Rändurite Assotsiatsioonile, kelle initsiatiivil lisati loodusklassid riiklikusse kooliprogrammi. Loodusklasside raames vaatlevad lapsed linde ja loomi, õpivad tundma taimi ning rikastavad seeläbi oma keha- ja hingeelu.
Lisaks jätkas Fjällräven ka iga-aastase 35 000 euro suuruse summaga Stockholmi Ülikooli toetamist, mille abil viiakse läbi polaarrebaste uuringuid. Arctic Fox Initiative programmi rahastus baseerub Fjällräveni Kånken Art või Kånken Rainbow seljakottidel, mille müügitulust 1% suunatakse keskkondlike projektide hüvanguks.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta