Neljapäeval, 25. juulil algava Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad prognoosivad, et sündmus võib Viljandisse tuua taas ligi 25 000 külastajat. Huvi festivali vastu on märgata ka välismaiste külastajate seas. Alates tänasest saab eelmüügist ostetud festivalipassid vahetada käepaelte vastu Viljandis, Tartus ja Tallinnas. 

  • Bioneeri uudised
  • 22. juuli 2019
  • Foto: https://pixabay.com/photos/concert-crowd-silhouette-3084876/

Juba 27. korda toimuva ning seekord „Hea lugu!“ teemat kandva folgipeo piletimüük on läinud sarnaselt varasemate aastatega. Neli päeva enne festivali algust on saada kontserdipileteid kõikide artistide kontsertidele, päevapasse ja seeniorpasse. Festivalipassid ja noortepassid on aga juba välja müüdud.

„Kindel võib olla aga ka selles, et iga festivalipäev toob rohkelt väärt artiste, nii et elamuseta ei tohiks jääda ükski muusikasõber - ka see, kes spontaanselt ja ilma põhjalikku eeltööd tegemata Viljandisse satub,“ ütleb festivali pealik Ando Kiviberg.

„Soodsama hinnaga päevapasside – eriti laupäevaste – ostmisega tasub kiirustada, sest eelmüük ning varasem kogemus näitavad, et need on populaarsed ja võivad otsa lõppeda,“ ütleb piletimüügipealik Anu Rannu. Ka vaid üksikkontserdi huvi korral tasub pilet eelmüügist ära osta. „Inimeste heaolu on meile oluline ning seetõttu võime turvakaalutlustel ka väga populaarsete välikontsertide pääsmete arvu piirata,“ paneb Rannu folgisõpradele südamele, et piletiost ei jääks viimasele minutile.

Eelmüügist soetatud festivali passi, noortepassi või seeniorpassi omanikel on võimalik see juba tänasest, 22. juulist vahetada käepaelte vastu Tallinnas Solarise keskuse, Tartu Kaubamaja ja Viljandi Pärimusmuusika Aida Piletilevi müügipunktides. „See on hea võimalus vältida Viljandis piletitelgi juures sabas seismist ning asuda kohe festivalimelu ja kontserte nautima,“ ütleb piletimüügipealik.

Põhja- ja Baltimaade ühe suurima ja vanima muusikafestivali programmis on rohkelt välismaiseid artiste ning festivalile eelneva Eesti ETNO laagris on osalejaid kokku 22 riigist, erinevatest maailmajagudest. Ka külastajaid naaberriikidest ning kaugetest maadest on Viljandisse oodata. Festivali turunduspealiku Annika Vihmanni sõnul on välismaalt ostetud 291 festivalipassi (nende hulgas pn ka nii noorte- kui seeniorpasse), lisaks neile aga ka 274 päevapassi. „Kõige rohkem on meid üles leitud Soomest, Rootsist, Saksamaalt ja Suurbritanniast,“ ütleb Vihmann. „Kõige eksootilisemad kohad aga, kust on festivalipass soetatud, on Singapur, Uus-Meremaa, Araabia Ühendemiraadid, Indoneesia, Iisrael ja Kaplinn,“ täiendab ta.